[ZDJĘCIA] Zakończenie sezonu motocyklowego pod hasłem: „Służyć poprzez przyjaźń”

Dodane przez EPA24.net

Podczas tegorocznego zakończenia sezonu motocyklowego nie mogło zabraknąć pabianickich funkcjonariuszy. Pod granatowym namiotem Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Były motocykle, radiowozy, malowanki i zgadywanki. Uśmiech i dobra zabawa towarzyszyły zarówno młodszym, jak i starszym fanom dwóch kółek.


31 września 2019 r. na ternie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pabianicach odbył się zlot motocyklowy, którego organizatorami byli członkowie klubu motocyklowego KNIGHT RIDERS. Piękna pogoda zgromadziła około 200 miłośników jazdy na jednośladach, którzy wyruszyli spod hotelu Włókniarz, aby zaprezentować swoje niezwykłe maszyny zarówno uczestnikom zlotu, jak i mieszkańcom Pabianic. Cały przejazd zabezpieczany był przez policjantów drogówki.


Licznie zgromadzeni przy trasie mieszkańcy podziwiali przepiękne maszyny, robiąc pamiątkowe zdjęcia i pozdrawiając uczestników. Na miejscu w tzw. „wiosce motocyklowej" na mieszkańców tych młodszych i starszych czekało wiele atrakcji, również tych z policyjnym akcentem. Dzieci z bliska mogły poznać pracę mundurowych, a siedząc za kierownicą motocykla czy radiowozu poczuć się jak prawdziwy funkcjonariusz policji. Za prawidłowe rozwiązanie zadań na najmłodszych czekały słodycze i inne drobne upominki. W spotkaniu uczestniczył zastępca komendanta powiatowego nadkom. Mariusz Siejka.

Zlot motocyklowy był również doskonałą okazją do promowania zawodu policjanta. Należy wspomnieć, że klub Knight Riders zrzesza służby mundurowe z całej Polski (strażaków, żołnierzy, policjantów). Powstał w 2003 roku z inicjatywy dwóch wielkich miłośników motocykli: Krzysztofa „Geparda" Białka i Aleksandra "Alexa" Cichomskiego. Z upływem czasu poszerzył szeregi o kolejnych pasjonatów i uzyskał status oficjalnego klubu IPA (International Police Association). Ich dewizą jest międzynarodowe hasło wyrażone w języku esperanto "Servo per amikeco" (służyć poprzez przyjaźń).


Jak powiedział Mariusz Kowalski „KOWAL" V-ce President International Knight Riders LE MC, decyzja o zakończeniu tegorocznego sezonu motocyklowego w Pabianicach spowodowana była w głównej mierze sentymentem do pabianickiej komendy policji, w której jak określił, miał zaszczyt służyć przez 19 lat.


Źródło: KPP Pabianice

Zobacz zdjęcia:

Zobacz także

Wypadek na skrzyżowaniu Zgierska-Niesięc…

Kamper Strefa RozwoYou za tydzień w Pabi…

Bezdomny za pomoc odpłacił rabunkiem. Pr…

Zagrożenie w Chechle Pierwszym. W akcji …

PKK'99: Drugie miejsce seniorów w Warsza…

PKK'99: Trzecie miejsce kadetów na turni…

80. rocznica ataku Związki Radzieckiego …

Szok! Bestialskie zachowanie 39-latka. R…

[ZDJĘCIA] Pożar przy Kilińskiego w Lutom…

Mundurowi odwiedzili mundurowych. Ucznio…

Nabór wniosków o przyznanie nagrody lub …

Od kilku miesięcy kradli trakcję tramwaj…

Jechała bez świateł, nie miała uprawnień…

Niebezpiecznie przy ul. Bugaj w Pabianic…

Kolejne tragiczne odkrycie w Pabianicach…

Wypadek na skrzyżowaniu w Lutomiersku. W…

Startuje drugi etap rozbudowy drogi woje…

Pożar żywopłotu w miejscowości Pawłówek…