[ZDJĘCIA] Piknik Służb Mundurowych z Komisarzem Alexem. Promocja zawodu i wiele atrakcji

Dodane przez EPA24.net

Robot do przenoszenia ładunków wybuchowych z beczką pirotechniczną, automatyczna wyrzutnia granatów łzawiących, różnego typu radiowozy w tym wypadowy wraz ze sprzętem PZ, policyjny pies Karo, odtwórca serialowej roli Komisarza Alexa, zgadywanki, malowanki i drobne upominki – to jedne z atrakcji, jakie zaoferowali policjanci podczas Pikniku Służb Mundurowych. Funkcjonariusze obok wojskowych, strażaków i innych służb promowali swój zawód, zachęcając tym samym młodych ludzi do wstąpienia w policyjne szeregi.


W piątek, 27 września, na Placu Wolności w Konstantynowie Łódzkim odbył się Piknik Służb Mundurowych. Była to już czwarta edycja, podczas której obok żołnierzy, strażaków i innych służb związanych z mundurem obecni byli policjanci. Funkcjonariusze z Łodzi i Pabianic przygotowali dla zwiedzających wiele atrakcji, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wśród nich był robot do przenoszenia ładunków wybuchowych, automatyczna wyrzutnia granatów łzawiących, różnego typu radiowozy w tym wypadowy wraz ze sprzętem PZ i wszelkie wyposażenie używane przez policjantów podczas codziennej służby. Najmłodsi ochoczo przymierzali specjalny sprzęt do rozpraszania tłumu, wsiadali za kierownicę motocykla i radiowozów, włączali sygnały świetlne, dźwiękowe oraz zadawali mnóstwo pytań związanych z pracą mundurowych.


Sporo uwagi i zainteresowania skupiał wokół siebie Karo, tytułowy bohater telewizyjnego serialu Komisarz Alex. Zarówno młodsi, jak i starsi chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć ze sławnym psim detektywem. Policyjny owczarek z gracją prezentował swoje umiejętności. Warował, chodził przy lewej nodze swojego opiekuna, podawał łapę, robił przewroty, dawał głos i z przyjemnością spędzał czas z dzieciakami. A te nie odstępowały go ani na krok. Dobrej zabawy i uśmiechów na twarzy nie brakowało. Pod granatowym namiotem pabianickiej policji na najmłodszych czekały też malowanki, zgadywanki i drobne upominki. Starsi, a wśród nich uczniowie szkół średnich i klas mundurowych zainteresowani podjęciem służby w szeregach policji mieli możliwość zapoznania się z procedurą naboru. Zastępca komendanta powiatowego policji mł. insp. Tomasz Jarmakowski wraz ze specjalistą z Zespołu Kadr i Szkolenia odpowiadali na szereg pytań związanych z warunkami, jakie musi spełniać kandydat do służby oraz jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji.


Tegoroczny piknik cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a każdy zwiedzający miał możliwość poznania z bliska wielu zawodów związanych z mundurem. Obok pabianickiej i łódzkiej policji byli przedstawiciele takich służb jak: Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach, Ochotniczych Straży Pożarnych z Konstantynowa Łódzkiego i Niesięcina, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej Oddział w Łodzi, Wojskowej Komisji Uzupełnień, 1 Batalionu Kawalerii Powietrznej, Straży Miejskiej z Łodzi i Konstantynowa Łódzkiego, Parków Krajobrazowych Wzniesień Łódzkich, Stowarzyszenia Strzeleckiego Wrota44.


Organizatorami pikniku byli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstantynowie Łódzkim.


Źródło: KPP Pabianice

Zobacz także

Pożar w Budach Dłutowskich. Druh przed p…

Uwaga! Zamknięcie przejazdu na ulicy Wsp…

Gmina Lutomiersk: Spotkanie z sołtysami…

Pożar przy ul. Kasztelańskiej w Pabianic…

Pożar trzciny nad stawami w Konstantynow…

Starosta Pabianicki wręczył kolejne akty…

Nowe pomoce dydaktyczne w Szkole Podstaw…

[AKTUALIZACJA] Tragiczny wypadek na tras…

Śmiertelny wypadek na S8. Wysiadł ze swo…

Gmina Lutomiersk: Wójt zaprasza mieszkań…

Gminny Dom Kultury z Biblioteką w Ksawer…

Włókniarz Konstantynów Łódzki z Pucharem…

Konstantynów Łódzki: Kolejne działania s…

Wypadek na Placu Wolności. Druhowie OSP …

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

Wypadek na Lutomierskiej w Konstantynowi…

Apel do kierowców i pieszych: Zwolnij - …

Konstantynów Łódzki: Umowy dotyczące rea…