Zaatakowali pracownika kafejki internetowej w Konstantynowie Łódzkim i ukradli pieniądze. Grozi im do 12 lat więzienia

Dodane przez EPA24.net

Konstantynowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy we Wszystkich Świętych zaatakowali pracownika kafejki internetowej i skradli kasetkę z pieniędzmi. Wobec sprawców sąd zastosował areszt tymczasowy. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło 1 listopada 2019 roku przed godz. 8:00 w Konstantynowie Łódzkim. Dwaj mężczyźni zaatakowali pracownika kafejki internetowej i ukradli mu kasetkę z pieniędzmi. Sprawą zajęli się konstantynowscy policjanci. Przeglądając zabezpieczony monitoring ustalili wizerunek sprawców i pojazd, jakim się poruszali. Był to niebieski fiat uno wyposażony w skradzione tablice rejestracyjne. Samochodem tym tuż przed rozbojem dokonano kradzieży paliwa na stacji benzynowej w Uniejowie.


Policjanci na nagraniu monitoringu rozpoznali jednego z napastników, zamieszkującego poza terenem powiatu pabianickiego. Pojechali do jego miejsca zamieszkania, gdzie stał zaparkowany fiat uno. Po pewnym czasie na podwórko wjechało audi kierowane przez 25-latka. Obok siedział 20-letni pasażer. Ich wizerunek odpowiadał temu zarejestrowanemu na monitoringu. Obaj byli pod wpływem alkoholu. Straszy z mężczyzn, kierujący autem miał 0,5 promila alkoholu w organizmie, a jego pasażer ponad promil. Ujawniono przy nim narkotyki. Sprawcy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.


Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im prokuratorskich zarzutów rozboju. Za taki czyn grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanych sąd zastosował areszt tymczasowy. Dodatkowo 25-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a jego kompan za posiadanie środków odurzających. Policjanci ustalają teraz, czy przestępczy duet miał związek z kradzieżami paliwa na terenie województwa łódzkiego. Niewykluczone, że niebawem podejrzani usłyszą kolejne zarzuty.


Źródło: KPP Pabianice

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Finał Szlachetnej Paczki w Lut…

[ZDJĘCIA] Świąteczna atmosfera wystartow…

Budynek w centrum Ksawerowa zniknął z ma…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Linia "św. Mikołaj" - bezpłatn…

Nowa siedziba Biblioteki Publicznej w Do…

Od jutra duże zmiany w ustawie "Pra…

Gmina Ksawerów: Pierwszy Mikołaj już wrę…

Skąd się biorą produkty ekologiczne? Ogó…

Uwaga! Koncert Andrzeja Wawrzyniaka odbę…

Mikołajki w Lutomiersku. Już w ten piąte…

SP Kazimierz: Barbórka w oddziale przeds…

Policja Pabianice: Międzynarodowy dzień …

Pabianiccy policjanci mają Złote Serca. …

Pijany prowadził samochód. Gdy wysiadł z…

Ałbena Grabowska gościem w Miejskiej Bib…

SP nr 1 w Konstantynowie Łódzkim: Wyciec…

Miejski Zakład Komunikacyjny w Pabianica…