Uwaga! Zmiana cen biletów łódzkich od 1 lutego

Dodane przez EPA24.net

Od soboty 1 lutego wejdzie w życie zmiana taryfy opłat za usługi lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi, obejmująca również linie 41, Z41 i N4B. Zmienią się ceny biletów, a także wysokość opłat dodatkowych. Zmiana cen dotyczy także Wspólnych Biletów Łódzko-Pabianickich i Wspólnych Biletów Aglomeracyjnych.


Decyzję o zmianie taryfy opłat podjęła Rada Miejska w Łodzi – uchwałą nr XVII/714/19 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 11 grudnia 2019 r. zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia opłat za usługi przewozowe lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi (do pobrania TUTAJ).


Cena biletów 20 i 40-minutowych wzrośnie o 20 groszy (ulgowy – 10 groszy). Do 31 grudnia 2020 r. obowiązywał będzie wydłużony o 20 minut czas ich ważności (bilety 20-minutowe w nowej cenie 3,00 zł zachowują ważność przez 40 minut, a 40-minutowe za 3,80 zł przez godzinę). Zmienią się także ceny pozostałych biletów taryfy łódzkiej oraz Wspólnych Biletów Łódzko-Pabianickich i Wspólnych Biletów Aglomeracyjnych.


Do 31 stycznia można kodować na Migawce bilety okresowe po dotychczasowych cenach, także jeśli ich okres ważności rozpocznie się po 1 lutego. Bilety okresowe można kupić z maksymalnie 30-dniowym wyprzedzeniem.

Oto szczegóły nowej taryfy, ważnej od 1 lutego:


Przy bezpłatnych lub ulgowych przejazdach wprowadza się szerszy zakres dokumentów umożliwiających potwierdzenie uprawnień, oprócz dotychczas wymaganych.


- Legitymacja szkolna i studencka oprócz formy papierowej lub plastikowej będzie mogła być również okazywana w postaci mLegitymacji w aplikacji mObywatel.

- Dzieci w wieku do 18 lat, będą miały możliwość potwierdzania uprawnień do ulgi dowolnym dokumentem z datą urodzenia lub innym dokumentem potwierdzającym status ucznia, np. zaświadczeniem ze szkoły. Uczniowie w wieku od 18 do 26 lat również będą mogli okazywać zaświadczenie ze szkoły.

- Emeryci i renciści, którzy np. jeszcze nie otrzymali właściwej legitymacji, będą mogli korzystać z ulgi na podstawie decyzji o przyznaniu świadczenia.

- Osoby niewidome i niedowidzące będą mogły dokumentować prawo do bezpłatnego przejazdu również legitymacją Polskiego Związku Niewidomych lub tak jak dotychczas legitymacją lub orzeczeniem osoby niepełnosprawnej.

- Osoby, które do potwierdzania swoich uprawnień potrzebują dokumentu tożsamości, teraz będą także mogły potwierdzać tożsamość przy pomocy aplikacji mObywatel.

Uprawnienie do ulgi w przypadku doktorantów będzie przysługiwało tylko w odniesieniu do uczelni mających siedzibę na terenie Łodzi i wyłącznie na podstawie legitymacji doktoranta.


Pełny tekst nowych Przepisów taryfowych zawierający uprawnienia i wymagane dokumenty znajduje się tutaj.


Wzrosną również opłaty dodatkowe za brak biletu. Podstawowa wartość "mandatu" z normalną opłatą za przejazd to 291,80 zł. W ciągu 7 dni będzie obniżona do 119,00 zł. Odpowiednie wartości przy uprawnieniach do ulgi to 289,90 zł i 117,10 zł. Opłata za brak uprawnień do biletu ulgowego wynosić będzie 195,80 zł i 80,60 zł.


Źródło: Komunikacja Pabianice

Zobacz także

Pożar w Budach Dłutowskich. Druh przed p…

Uwaga! Zamknięcie przejazdu na ulicy Wsp…

Gmina Lutomiersk: Spotkanie z sołtysami…

Pożar przy ul. Kasztelańskiej w Pabianic…

Pożar trzciny nad stawami w Konstantynow…

Starosta Pabianicki wręczył kolejne akty…

Nowe pomoce dydaktyczne w Szkole Podstaw…

[AKTUALIZACJA] Tragiczny wypadek na tras…

Śmiertelny wypadek na S8. Wysiadł ze swo…

Gmina Lutomiersk: Wójt zaprasza mieszkań…

Gminny Dom Kultury z Biblioteką w Ksawer…

Włókniarz Konstantynów Łódzki z Pucharem…

Konstantynów Łódzki: Kolejne działania s…

Wypadek na Placu Wolności. Druhowie OSP …

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

Wypadek na Lutomierskiej w Konstantynowi…

Apel do kierowców i pieszych: Zwolnij - …

Konstantynów Łódzki: Umowy dotyczące rea…