Ugodził nożem przypadkową osobę. Był pijany! Ofiara z raną kłutą pleców trafiła do szpitala

Dodane przez EPA24.net

Za więzienne kraty trafi zatrzymany przez policjantów 24-letni pabianiczanin, który na klatce schodowej jednej z kamienic przy ul. Armii Krajowej bez powodu ugodził nożem przypadkową osobę. Ofiara z raną kłutą pleców trafiła do szpitala. Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


21 września 2019 roku od godzin porannych w jednym z mieszkań przy ul. Armii Krajowej w Pabianicach trwała libacja alkoholowa, podczas której pomiędzy uczestnikami dochodziło do awantur. W miarę upływu czasu i wypitego alkoholu narastała agresja u jednego z biesiadników. Pijany 24-latek był wulgarny, agresywny, szarpał się z kompanami od kieliszka i groził sąsiadce. W pewnym momencie chwycił nóż z kilkunasto centymetrowym ostrzem i wybiegł na korytarz. Tam bez powodu zaatakował od tyłu wchodzącego po schodach mężczyznę, który akurat w tym czasie przyszedł w odwiedziny do mieszkającej w tej kamienicy siostry. Napastnik ugodził go nożem w plecy, powodując ranę kłutą pod prawą łopatką. Ofiara trafiła do szpitala, nie wymagała jednak hospitalizacji.


Zatrzymany przez policjantów 24-latek trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,5 alkoholu w organizmie. Pozostali uczestnicy libacji mieli od 0,5 do prawie 2 promili. Podczas oględzin mieszkania policjanci ujawnili należące do zatrzymanego narkotyki. Zabezpieczono ponad 6 gramów środków odurzających. Mężczyzna był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu. Teraz odpowie za posiadanie narkotyków, kierowanie gróźb karalnych oraz uszkodzenie ciała i narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia ugodzonego nożem 38-latka. Wobec podejrzanego sąd zastosował areszt tymczasowy. Najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami Aresztu Śledczego.


Źródło: KPP Pabianice

Zobacz także

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …

Różowy październik. Zrób mammografię i b…

Alarm pożarowy w Domu Pomocy Społecznej…

Zdrowi, bezpieczni, aktywni. ZUS w Pabia…

W Ozorkowie odbędzie się Bieg im. Agaty …

[ZDJĘCIA] Oddział neonatologiczny wzboga…

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu w Konsta…

Kolejny wypadek na wysokości Szynkielewa…

Wypadek w Szynkielewie. Osobówka uderzył…

[ZDJĘCIA] Pożar w gminie Dłutów. Spłonął…

Zaginął Maciej Masłowski. Kto go widział…

Przewrócone drzewa zablokowały wejście d…

Młoda krew ratuje życie. Podsumowano akc…

"Widma" Stanisława Moniuszki. …

Polish Weightlifting Games w najbliższą …

[ZDJĘCIA] Pożar samochodu w Hucie Dłutow…

Jak przeciwdziałać przemocy w rodzinie? …

[ZDJĘCIA] Za nami obchody stulecia Służb…