Szok! Odurzył i wykorzystał małoletnią. Przetrzymywał kilka innych młodych kobiet. Został już zatrzymany, grozi mu 10 lat więzienia

Dodane przez EPA24.net

Na polecenie Prokuratury Rejonowej w Pabianicach zatrzymany został 43 –letni mężczyzna, który usłyszał zarzuty, dotyczące doprowadzenia małoletniej, po uprzednim podaniu jej środków odurzających, do poddania się innej czynności seksualnej i utrwalania poprzez fotografowanie tych czynności. Ponadto, zarzucone mu zostały przestępstwa polegające na bezprawnym pozbawieniu wolności siedmiu młodych kobiet oraz posiadaniu, bez zwolnienia, trzech sztuk amunicji. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 10.


- Przedstawione w tej sprawie zarzuty to efekt ustaleń poczynionych w śledztwie, które wszczęte zostało po zawiadomieniu, złożonym przez dyrekcję jednej z łódzkich szkół średnich - informuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.


W jego treści wskazano, że mężczyzna prowadzący w ramach zawartej umowy zajęcia z zakresu ratownictwa medycznego może seksualnie wykorzystywać uczennice tej szkoły. Na gruncie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator podjął decyzję o zatrzymaniu 43–latka.


- Przeprowadzono przeszukanie, zabezpieczono telefony komórkowe i komputery, które poddano oględzinom. Ujawniono między innymi fotografie wskazujące na dwukrotne seksualne wykorzystanie jednej z dziewcząt. Poprzedzone to było wcześniejszym podaniem jej środka odurzającego - dodaje Krzysztof Kopania.


Ustalono także, że począwszy od drugiego półrocza 2017 roku do czerwca 2018 podejrzany prawdopodobnie podawał przez dożylne iniekcje środki odurzające siedmiu innym młodym kobietom, które następnie bezprawnie pozbawiał wolności, przetrzymując je w miejscu prowadzenia działalności lub zamieszkania.


- Trwa postępowanie dowodowe, niewykluczone że zarzuty ulegną poszerzeniu. Kluczowe znaczenie będą miały specjalistyczne ekspertyzy zabezpieczonych nośników pamięci - kontynuuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.


Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania ujawniono amunicję, na posiadanie której mężczyzna nie miał zezwolenia, co także znalazło odzwierciedlenie w zarzutach.


Po przesłuchaniu prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na okres 3 miesięcy. 

Zobacz także

Zapowiedź 16. kolejki łódzkiej Klasy Okr…

Wypadek w Petrykozach. Dwie osoby został…

W zatrzymaniu złodzieja pomogli świadkow…

Kompletnie pijany i bez uprawnień kierow…

Policyjna akcja "Nielat” w pierwszy…

Akcja przy Lutomierskiej. Dwa pojazdy ro…

Uszkodzona latarnia w Konstantynowie. Sp…

Spektakl Królowa Swingu - muzyczna opowi…

Zbliża się "Bieg na Szpilkach"…

Tragedia na drodze. Nie żyje rowerzystka

16-latek zabrał rodzicom samochód. Uciek…

Ukradł puszkę z datkami na chorego chłop…

[DUŻO ZDJĘĆ] Za nami Ogólnopolski Dzień …

Ogólnopolski Dzień Sołtysa w Łowiczu. Go…

Pabianicka policja ma nowych funkcjonari…

Okradał komórki w Pabianicach. Grozi mu …

Zatrzymano nietrzeźwego kierującego - mi…

"Kobiety - kobietom" - święto …