Szok! Odurzył i wykorzystał małoletnią. Przetrzymywał kilka innych młodych kobiet. Został już zatrzymany, grozi mu 10 lat więzienia

Dodane przez EPA24.net

Na polecenie Prokuratury Rejonowej w Pabianicach zatrzymany został 43 –letni mężczyzna, który usłyszał zarzuty, dotyczące doprowadzenia małoletniej, po uprzednim podaniu jej środków odurzających, do poddania się innej czynności seksualnej i utrwalania poprzez fotografowanie tych czynności. Ponadto, zarzucone mu zostały przestępstwa polegające na bezprawnym pozbawieniu wolności siedmiu młodych kobiet oraz posiadaniu, bez zwolnienia, trzech sztuk amunicji. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 10.


- Przedstawione w tej sprawie zarzuty to efekt ustaleń poczynionych w śledztwie, które wszczęte zostało po zawiadomieniu, złożonym przez dyrekcję jednej z łódzkich szkół średnich - informuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.


W jego treści wskazano, że mężczyzna prowadzący w ramach zawartej umowy zajęcia z zakresu ratownictwa medycznego może seksualnie wykorzystywać uczennice tej szkoły. Na gruncie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator podjął decyzję o zatrzymaniu 43–latka.


- Przeprowadzono przeszukanie, zabezpieczono telefony komórkowe i komputery, które poddano oględzinom. Ujawniono między innymi fotografie wskazujące na dwukrotne seksualne wykorzystanie jednej z dziewcząt. Poprzedzone to było wcześniejszym podaniem jej środka odurzającego - dodaje Krzysztof Kopania.


Ustalono także, że począwszy od drugiego półrocza 2017 roku do czerwca 2018 podejrzany prawdopodobnie podawał przez dożylne iniekcje środki odurzające siedmiu innym młodym kobietom, które następnie bezprawnie pozbawiał wolności, przetrzymując je w miejscu prowadzenia działalności lub zamieszkania.


- Trwa postępowanie dowodowe, niewykluczone że zarzuty ulegną poszerzeniu. Kluczowe znaczenie będą miały specjalistyczne ekspertyzy zabezpieczonych nośników pamięci - kontynuuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.


Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania ujawniono amunicję, na posiadanie której mężczyzna nie miał zezwolenia, co także znalazło odzwierciedlenie w zarzutach.


Po przesłuchaniu prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na okres 3 miesięcy. 

Zobacz także

Wypadek na terenie miasta. Zderzyły się …

[WIDEO] Oszuści atakują toksycznymi perf…

Interwencja przy ulicy Zgoda. W mieszkan…

Uwaga kierowcy! W nocy fatalne warunki n…

Z ostatniej chwili: Pożar budynku przy u…

Niebezpieczny weekend na drogach powiatu…

Wypadek w Pabianicach. Zderzenie dwóch s…

Koszmarny wypadek pod Lutomierskiem. Sam…

​[ZDJĘCIA] Straszny wypadek w Prusinowic…

Pożar sygnalizatora świetlnego przy toro…

Samochód w rowie, pomoc starszemu mężczy…

Pożar dachu budynku w Rydzynach. W akcji…

Białe gerbery od dzielnicowych

Nie tylko bicie boli. Prawda?

Pożar auta, przyczepy kempingowej i sadz…