Policyjna Akademia Bezpieczeństwa. Drugoklasiści z Pawlikowic będą reprezentować powiat

Dodane przez EPA24.net

,,Wasz wysiłek doceniamy, ale dzisiaj my wygramy" – tak kibice z Pawlikowic zagrzewali do boju swoich i innych zawodników, którzy walczyli w powiatowych eliminacjach Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie. Hasła, transparenty oraz wspaniały doping doprowadził do zwycięstwa ich drużynę. Drugoklasiści z Pawlikowic będą reprezentować nasz powiat w wojewódzkim finale Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa.


Dzisiaj, w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. św. Jana w Pabianicach odbyła się 14. edycja Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. Wystartowało w niej osiem drużyn ze szkół podstawowych nr 5, 9 i 17 w Pabianicach, nr 1 w Konstantynowie Łódzkim oraz Chechła Drugiego, Mogilna Dużego, Pawlikowic i Woli Zaradzyńskiej. Zadaniem drugoklasistów w ramach Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie było rozwiązanie testu i pokonanie toru przeszkód zbliżonego do tego, który pokonują kandydaci do służby w Policji. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego oraz niebywałą sprawnością fizyczną. Z zaciętej rywalizacji zwycięsko wyszła drużyna ze Szkoły Podstawowej z Pawlikowic, zajmując na podium pierwsze miejsce. Uczniowie ci będą reprezentować powiat pabianicki w finale wojewódzkim, który odbędzie się w dniu 22 listopada 2019 roku w hali sportowej Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej przy al. Politechniki 10 w Łodzi. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chechle Drugim, natomiast trzecie – Szkoła Podstawowa z Mogilna Dużego. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe wręczył Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach mł. insp. Tomasz Jarmakowski. Zasady kibicowania fair play, hasła, transparenty oraz identyfikujący wygląd drużyn zostały również docenione przez jury. Komisja sędziowska pod przewodnictwem Pani Moniki Didoch z Nowego Życia Pabianic wyłoniła zwycięzcę. Zostali nimi kibice ze Szkoły Podstawowej z Pawlikowic. Ich hasła: ,,Pawlikowice są najlepsze", Wasz wysiłek doceniamy, ale dzisiaj my wygramy", Pepsi-cola, cola-pepsi z Pawlikowic są najlepsi" oraz gorący doping wedle zasad fair-play zagrzewały do walki wszystkich zawodników.


Policjanci gratulują zwycięzcom i dziękują wszystkim drużynom za udział w udział w konkursie. Serdecznie dziękują również tym, którzy pomogli w organizacji powiatowych eliminacji XIV edycji Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie.

Zobacz także

Komendant Komisariatu Policji w Konstant…

Gmina Lutomiersk: Wójt spotkał się z pos…

Bezdomny 19-latek wybił szybę w oknie bu…

Za nami KEEZA Akademia Cup. Sprawdź klas…

Uszkodził szyby wystawowe w sklepie, wła…

Uwaga na fałszywe SMS-y dot. zaległości …

Krok od tragedii w Lutomiersku. Paliła s…

"Sklep z facetami" w Miejskim …

Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy. Now…

Kolejna stulatka w gminie Ksawerów. Wyją…

Pożar przy ul. Łaskiej w Konstantynowie …

Trwają ferie z Biblioteką i Miejskim Ośr…

Idolek 2020: Za nami już XVIII edycja. S…

Gmina Konstantynów Łódzki: Weryfikacja z…

Pęknięte drzewo w Kazimierzu. Strażacy z…

Uwaga! Zmiana cen biletów łódzkich od 1 …

[ZDJĘCIA] Koncert Chóru „Lutnia” w Zgier…

Tragiczne odkrycie przy ul. św. Jana w P…