Policyjna Akademia Bezpieczeństwa. Drugoklasiści z Pawlikowic będą reprezentować powiat

Dodane przez EPA24.net

,,Wasz wysiłek doceniamy, ale dzisiaj my wygramy" – tak kibice z Pawlikowic zagrzewali do boju swoich i innych zawodników, którzy walczyli w powiatowych eliminacjach Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie. Hasła, transparenty oraz wspaniały doping doprowadził do zwycięstwa ich drużynę. Drugoklasiści z Pawlikowic będą reprezentować nasz powiat w wojewódzkim finale Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa.


Dzisiaj, w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. św. Jana w Pabianicach odbyła się 14. edycja Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. Wystartowało w niej osiem drużyn ze szkół podstawowych nr 5, 9 i 17 w Pabianicach, nr 1 w Konstantynowie Łódzkim oraz Chechła Drugiego, Mogilna Dużego, Pawlikowic i Woli Zaradzyńskiej. Zadaniem drugoklasistów w ramach Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie było rozwiązanie testu i pokonanie toru przeszkód zbliżonego do tego, który pokonują kandydaci do służby w Policji. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego oraz niebywałą sprawnością fizyczną. Z zaciętej rywalizacji zwycięsko wyszła drużyna ze Szkoły Podstawowej z Pawlikowic, zajmując na podium pierwsze miejsce. Uczniowie ci będą reprezentować powiat pabianicki w finale wojewódzkim, który odbędzie się w dniu 22 listopada 2019 roku w hali sportowej Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej przy al. Politechniki 10 w Łodzi. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chechle Drugim, natomiast trzecie – Szkoła Podstawowa z Mogilna Dużego. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe wręczył Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach mł. insp. Tomasz Jarmakowski. Zasady kibicowania fair play, hasła, transparenty oraz identyfikujący wygląd drużyn zostały również docenione przez jury. Komisja sędziowska pod przewodnictwem Pani Moniki Didoch z Nowego Życia Pabianic wyłoniła zwycięzcę. Zostali nimi kibice ze Szkoły Podstawowej z Pawlikowic. Ich hasła: ,,Pawlikowice są najlepsze", Wasz wysiłek doceniamy, ale dzisiaj my wygramy", Pepsi-cola, cola-pepsi z Pawlikowic są najlepsi" oraz gorący doping wedle zasad fair-play zagrzewały do walki wszystkich zawodników.


Policjanci gratulują zwycięzcom i dziękują wszystkim drużynom za udział w udział w konkursie. Serdecznie dziękują również tym, którzy pomogli w organizacji powiatowych eliminacji XIV edycji Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie.

Zobacz także

Uwaga kierowcy! Jutro duże działania pol…

[ZDJĘCIA] Finał Szlachetnej Paczki w Lut…

[ZDJĘCIA] Świąteczna atmosfera wystartow…

Budynek w centrum Ksawerowa zniknął z ma…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Linia "św. Mikołaj" - bezpłatn…

Nowa siedziba Biblioteki Publicznej w Do…

Od jutra duże zmiany w ustawie "Pra…

Gmina Ksawerów: Pierwszy Mikołaj już wrę…

Skąd się biorą produkty ekologiczne? Ogó…

Uwaga! Koncert Andrzeja Wawrzyniaka odbę…

Mikołajki w Lutomiersku. Już w ten piąte…

SP Kazimierz: Barbórka w oddziale przeds…

Policja Pabianice: Międzynarodowy dzień …

Pabianiccy policjanci mają Złote Serca. …

Pijany prowadził samochód. Gdy wysiadł z…

Ałbena Grabowska gościem w Miejskiej Bib…

SP nr 1 w Konstantynowie Łódzkim: Wyciec…