Policja: Profilaktyka pod chmurką

Dodane przez EPA24.net

W tym tygodniu odbyła się inauguracja trzeciej już edycji Letniego Kina Profilaktycznego. Otworzył je film poświęcony tematyce przemocy rówieśniczej. Wśród widzów zasiedli również policjanci.


Przez okres wakacji w każdy wtorek pod chmurką przy ul. Gdańskiej 4 w Pabianicach można obejrzeć film profilaktyczny, którego tematyka porusza rozmaite problemy społeczne. Na początek widzowie obejrzeli film pt. ,,Nasza klasa" poświęcony przemocy rówieśniczej. Szesnastoletni Joosep jest ofiarą przemocy ze strony szkolnych rówieśników. Jeden z prześladowców chłopaka, Kaspar, postanawia jednak pomóc mu w stawieniu czoła oprawcom.


Policjanci wraz z pracownikiem Ośrodka Profilaktyki Społecznej zwrócili uwagę widzom, że bardzo często wśród młodzieży występuje problem przemocy rówieśniczej. Specjaliści podkreślali, aby nie bagatelizować tego problemu, który niekiedy rodzi tragiczne skutki. Zachęcali dorosłych do szukania pomocy w wyspecjalizowanych ośrodkach profilaktyki. Pomocą służą także policjanci z pabianickiej komendy zajmujący się problematyką nieletnich.


Ośrodek Profilaktyki i Integracji Społecznej Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej wspólnie z pabianicką policją i kinem Tomi zaprasza na kolejne seanse, które w lipcu zaczynają się o godzinie 21:30, a w sierpniu o godzinie 20:30. Ze względu na trudną tematykę wyświetlanych seansów, akcja kina letniego adresowana jest do pełnoletnich mieszkańców Pabianic. Wstęp na seanse jest bezpłatny.


Źródło: KPP Pabianice

Zobacz także

Zapowiedź 16. kolejki łódzkiej Klasy Okr…

Wypadek w Petrykozach. Dwie osoby został…

W zatrzymaniu złodzieja pomogli świadkow…

Kompletnie pijany i bez uprawnień kierow…

Policyjna akcja "Nielat” w pierwszy…

Akcja przy Lutomierskiej. Dwa pojazdy ro…

Uszkodzona latarnia w Konstantynowie. Sp…

Spektakl Królowa Swingu - muzyczna opowi…

Zbliża się "Bieg na Szpilkach"…

Tragedia na drodze. Nie żyje rowerzystka

16-latek zabrał rodzicom samochód. Uciek…

Ukradł puszkę z datkami na chorego chłop…

[DUŻO ZDJĘĆ] Za nami Ogólnopolski Dzień …

Ogólnopolski Dzień Sołtysa w Łowiczu. Go…

Pabianicka policja ma nowych funkcjonari…

Okradał komórki w Pabianicach. Grozi mu …

Zatrzymano nietrzeźwego kierującego - mi…

"Kobiety - kobietom" - święto …