Policja Pabianice: Ich pięcioro i …pies. Szeregi komendy zasilili nowi funkcjonariusze wraz z serialowym Alexem

Dodane przez EPA24.net

Pięcioro doświadczonych funkcjonariuszy z innych jednostek policji garnizonu łódzkiego zasiliło szeregi pabianickiej komendy. Troje z nich trafiło do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, dwoje pełnić będzie służbę w pionie prewencji. Wraz z nimi jest policyjny pies Karo, odtwórca roli serialowego psa Alexa, który ze swoim przewodnikiem mł. asp. Katarzyną Plocek patroluje już ulice naszego miasta.


Z dniem 1 września 2019 roku, w szeregi pabianickiej komendy wstąpiło pięcioro doświadczonych funkcjonariuszy, którzy wcześniej służyli na terenie Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego. Komendant powiatowy insp. Tomasz Szwed podczas odprawy służbowej z kadrą kierowniczą powitał w ciepłych słowach nowych podwładnych, życząc im satysfakcji i zadowolenia z pełnienia służby w tutejszej jednostce. Z racji swojego wieloletniego doświadczenia zawodowego troje z nich (dwie policjantki i policjant) trafiło do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, a dwoje do Wydziału Prewencji. Wśród nich jest przewodnik psa mł. asp. Katarzyna Plocek wraz ze służbowym czworonogiem Karo, odtwórcą roli psa Alexa w serialu ,,Komisarz Alex". Patrol ten pełni już służbę na terenie naszego miasta.


Komendant powiatowy powitał również dwóch posterunkowych, którzy powrócili ze szkolenia podstawowego i rozpoczęli w pabianickiej jednostce 3-letni okres adaptacyjny oraz przyjętych z początkiem września dwóch nowych funkcjonariuszy, którzy niebawem złożą ślubowanie i pojadą na kilkumiesięczny kurs podstawowy.


Źródło: KPP Pabianice

Zobacz także

Rada Miejska w Konstantynowie Łódzkim je…

Za nami XXI Sesja Rady Gminy Ksawerów. R…

Akcja służb na ul. Kościelnej w Konstant…

Awaria w budynku Starostwa. Zalane ścian…

Niebezpiecznie w Chechle Drugim. Osobówk…

W niedzielę Marsz Pamięci "Żołnierz…

Przed nami Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklę…

Uwaga! Zmiany na liniach 41 i Z41

Pabianicka policja wzbogaciła się o dwa …

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie proje…

O KDP w Urzędzie Marszałkowskim i na ses…

Policjanci spotkali się z sołtysami. Omó…

Nie dla wariantów Kolei Dużych Prędkości…

Akcja segregacja. Zaproszenie na warszta…

Przypominamy: XVIII sesja Rady Miejskiej…

Podpisz petycję przeciw wariantom przebi…

Obywatelska postawa pabianiczanina. Ujął…

Spotkanie w sprawie przebiegu Kolei Duży…