Policja Pabianice: Ich pięcioro i …pies. Szeregi komendy zasilili nowi funkcjonariusze wraz z serialowym Alexem

Dodane przez EPA24.net

Pięcioro doświadczonych funkcjonariuszy z innych jednostek policji garnizonu łódzkiego zasiliło szeregi pabianickiej komendy. Troje z nich trafiło do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, dwoje pełnić będzie służbę w pionie prewencji. Wraz z nimi jest policyjny pies Karo, odtwórca roli serialowego psa Alexa, który ze swoim przewodnikiem mł. asp. Katarzyną Plocek patroluje już ulice naszego miasta.


Z dniem 1 września 2019 roku, w szeregi pabianickiej komendy wstąpiło pięcioro doświadczonych funkcjonariuszy, którzy wcześniej służyli na terenie Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego. Komendant powiatowy insp. Tomasz Szwed podczas odprawy służbowej z kadrą kierowniczą powitał w ciepłych słowach nowych podwładnych, życząc im satysfakcji i zadowolenia z pełnienia służby w tutejszej jednostce. Z racji swojego wieloletniego doświadczenia zawodowego troje z nich (dwie policjantki i policjant) trafiło do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, a dwoje do Wydziału Prewencji. Wśród nich jest przewodnik psa mł. asp. Katarzyna Plocek wraz ze służbowym czworonogiem Karo, odtwórcą roli psa Alexa w serialu ,,Komisarz Alex". Patrol ten pełni już służbę na terenie naszego miasta.


Komendant powiatowy powitał również dwóch posterunkowych, którzy powrócili ze szkolenia podstawowego i rozpoczęli w pabianickiej jednostce 3-letni okres adaptacyjny oraz przyjętych z początkiem września dwóch nowych funkcjonariuszy, którzy niebawem złożą ślubowanie i pojadą na kilkumiesięczny kurs podstawowy.


Źródło: KPP Pabianice

Zobacz także

Wypadek na skrzyżowaniu Zgierska-Niesięc…

Kamper Strefa RozwoYou za tydzień w Pabi…

Bezdomny za pomoc odpłacił rabunkiem. Pr…

Zagrożenie w Chechle Pierwszym. W akcji …

PKK'99: Drugie miejsce seniorów w Warsza…

PKK'99: Trzecie miejsce kadetów na turni…

80. rocznica ataku Związki Radzieckiego …

Szok! Bestialskie zachowanie 39-latka. R…

[ZDJĘCIA] Pożar przy Kilińskiego w Lutom…

Mundurowi odwiedzili mundurowych. Ucznio…

Nabór wniosków o przyznanie nagrody lub …

Od kilku miesięcy kradli trakcję tramwaj…

Jechała bez świateł, nie miała uprawnień…

Niebezpiecznie przy ul. Bugaj w Pabianic…

Kolejne tragiczne odkrycie w Pabianicach…

Wypadek na skrzyżowaniu w Lutomiersku. W…

Startuje drugi etap rozbudowy drogi woje…

Pożar żywopłotu w miejscowości Pawłówek…