Ordynatorzy Oddziałów Pediatrycznych z województwa spotkali się w Pabianicach

Dodane przez EPA24.net

W dniu 21 listopada 2019 r. w Hotelu Fabryka Wełny odbyło się spotkanie Ordynatorów Oddziałów Pediatrycznych/Dziecięcych województwa łódzkiego. Pabianice już po raz trzeci gościły łódzkich pediatrów. Pierwsze ze spotkań miało miejsce w 2004 roku (miejsce spotkania: Hotel Piemont), kolejne drugie spotkanie tym razem w Dworze Kapituły Krakowskiej popularnie zwanym „Zamkiem" odbyło się w 2008 roku. Po jedenastu latach przerwy, w dniu dzisiejszym odbyło się trzecie spotkanie, którego gospodarzem było nasze miasto.


Podczas oficjalnej części, w której udział wziął zarząd Pabianickiego Centrum Medycznego w osobach prezesa Janusza Kazimierczaka oraz wiceprezes zarządu doktor Doroty Jędrzejczyk-Okońskiej zaproszonych gości przywitała Konsultant Wojewódzki w dziedzinie pediatrii prof. dr hab. n med. Danuta Chlebna-Sokół, która zwołała dzisiejsze spotkanie.

Następnie swoje wystąpienie miała współorganizatorka dzisiejszej konferencji dr n. med. Dorota Kardas-Sobantka – Ordynator Oddziału Dziecięcego w Pabianickim Centrum Medycznym. Przedstawiła przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną, w której opowiedziała o pracy kierowanego przez siebie już od 18 lat Oddziału Dziecięcego. Na zakończenie swojego wystąpienia zaintrygowała zdjęciami i opowiadaniem o historii miasta, zapraszając zebranych lekarzy do kolejnych odwiedzin w Pabianicach, już prywatnie z rodzinami.


Drugim prelegentem była doktor Paulina Przyrowska specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, która zapoznała zebranych z objawami całościowych zaburzeń rozwoju u niemowląt i małych dzieci. Natomiast najważniejsze, aktualne problemy dotyczące funkcjonowania oddziałów pediatrycznych regionu łódzkiego przybliżyła prof. dr hab. n. med. Danuta Chlebna – Sokół – Konsultant Wojewódzki w dziedzinie pediatrii.


W tym fragmencie spotkania w dyskusji wzięli udział wszyscy zebrani dzieląc się swoimi problemami. Lekarze rozmawiali o sytuacji na oddziałach pediatrycznych w swoich szpitalach. Spotkanie było dobrą okazją do wymiany doświadczeń i podzielenia się własnymi spostrzeżeniami wśród środowiska pediatrycznego. Uczestnicy spotkania wypowiadali bardzo pozytywne opinie zarówno o jego merytorycznym, jak też organizacyjnym aspekcie.


Źródło: Pabianickie Centrum Medyczne

Zobacz także

Budynek w centrum Ksawerowa zniknął z ma…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Linia "św. Mikołaj" - bezpłatn…

Nowa siedziba Biblioteki Publicznej w Do…

Od jutra duże zmiany w ustawie "Pra…

Gmina Ksawerów: Pierwszy Mikołaj już wrę…

Skąd się biorą produkty ekologiczne? Ogó…

Uwaga! Koncert Andrzeja Wawrzyniaka odbę…

Mikołajki w Lutomiersku. Już w ten piąte…

SP Kazimierz: Barbórka w oddziale przeds…

Policja Pabianice: Międzynarodowy dzień …

Pabianiccy policjanci mają Złote Serca. …

Pijany prowadził samochód. Gdy wysiadł z…

Ałbena Grabowska gościem w Miejskiej Bib…

SP nr 1 w Konstantynowie Łódzkim: Wyciec…

Miejski Zakład Komunikacyjny w Pabianica…

„Świat nie jest idealny. Ale zawsze jest…

Choroby pasożytnicze u dzieci w wieku żł…