Pabianicka policjantka z pucharem. Sierżant sztabowy Magdalena Saktura doceniona

Dodane przez EPA24.net

Sierżant sztabowy Magdalena Saktura z pabianickiej komendy jako jedna z najlepszych oskarżycieli publicznych policji garnizonu łódzkiego odebrała z rąk komendanta wojewódzkiego nadinsp. Andrzeja Łapińskiego i jego zastępcy insp. Jarosława Rybki pamiątkowy puchar oraz nagrodę finansową. Laureatce pogratulował również szef pabianickiej policji insp. Tomasz Szwed.


Nasza policjantka wywalczyła trzecie miejsce w konkursie na najlepszego oskarżyciela publicznego Policji garnizonu łódzkiego w 2019 roku w ramach eliminacji do II Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjnantów - Oskarżycieli publicznych, który odbył się w październiku w Oddziale Prewencji Policji w Łodzi. Wówczas w zawodach uczestniczyło 35 reprezentantów komend powiatowych/miejskich policji woj. łódzkiego, którzy w swoich jednostkach macierzystych pełnią funkcję oskarżyciela publicznego. Rozegrano dwie konkurencje. Pierwszą był trwający 50 minut pisemny test wiedzy, zawierający 50 pytań typu zamkniętego, które dotyczyły znajomości przepisów prawa, w szczególności ustaw: kodeks wykroczeń, kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, kodeks karny, kodeks postępowania karnego, prawo o ruchu drogowym. Drugą konkurencją był 40-minutowy pisemny test wiedzy, dotyczący umiejętności rozwiązywania 10 kazusów z materialnego prawa wykroczeń.


Podczas uroczystej zbiórki, jaka miała miejsce 26 listopada 2019 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi, komendant wojewódzki nadinsp. Andrzej Łapiński osobiście pogratulował laureatom tegoż konkursu i wraz ze swym zastępcą insp. Jarosławem Rybką wręczył pamiątkowe puchary oraz nagrody finansowe. - Tak wspaniały wynik świadczy o Pani rozległej wiedzy merytorycznej, profesjonalizmie oraz rzetelnym przygotowaniu do tego przedsięwzięcia. Proszę przyjąć wyrazy uznania za wykonaną pracę i zaangażowanie - gratulował Magalenie Sakturze gen. Andrzej Łapiński. W imieniu własnym oraz kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi życzył satysfakcji z pełnienia odpwiedzialnej i trudnej służby. Gratulacje swojej podwładnej złożył również szef pabianickiej policji insp. Tomasz Szwed.


Źródło: KPP Pabianice

Zobacz także

Uszkodził szyby wystawowe w sklepie, wła…

Uwaga na fałszywe SMS-y dot. zaległości …

Krok od tragedii w Lutomiersku. Paliła s…

"Sklep z facetami" w Miejskim …

Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy. Now…

Kolejna stulatka w gminie Ksawerów. Wyją…

Pożar przy ul. Łaskiej w Konstantynowie …

Trwają ferie z Biblioteką i Miejskim Ośr…

Idolek 2020: Za nami już XVIII edycja. S…

Gmina Konstantynów Łódzki: Weryfikacja z…

Pęknięte drzewo w Kazimierzu. Strażacy z…

Uwaga! Zmiana cen biletów łódzkich od 1 …

[ZDJĘCIA] Koncert Chóru „Lutnia” w Zgier…

Tragiczne odkrycie przy ul. św. Jana w P…

Awaria wodociągu w Konstantynowie Łódzki…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

[WIDEO] Zabawa, taniec i książki - ferie…

Dramatyczne zgłoszenie, szybka reakcja s…