Pabianicka policjantka z pucharem. Sierżant sztabowy Magdalena Saktura doceniona

Dodane przez EPA24.net

Sierżant sztabowy Magdalena Saktura z pabianickiej komendy jako jedna z najlepszych oskarżycieli publicznych policji garnizonu łódzkiego odebrała z rąk komendanta wojewódzkiego nadinsp. Andrzeja Łapińskiego i jego zastępcy insp. Jarosława Rybki pamiątkowy puchar oraz nagrodę finansową. Laureatce pogratulował również szef pabianickiej policji insp. Tomasz Szwed.


Nasza policjantka wywalczyła trzecie miejsce w konkursie na najlepszego oskarżyciela publicznego Policji garnizonu łódzkiego w 2019 roku w ramach eliminacji do II Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjnantów - Oskarżycieli publicznych, który odbył się w październiku w Oddziale Prewencji Policji w Łodzi. Wówczas w zawodach uczestniczyło 35 reprezentantów komend powiatowych/miejskich policji woj. łódzkiego, którzy w swoich jednostkach macierzystych pełnią funkcję oskarżyciela publicznego. Rozegrano dwie konkurencje. Pierwszą był trwający 50 minut pisemny test wiedzy, zawierający 50 pytań typu zamkniętego, które dotyczyły znajomości przepisów prawa, w szczególności ustaw: kodeks wykroczeń, kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, kodeks karny, kodeks postępowania karnego, prawo o ruchu drogowym. Drugą konkurencją był 40-minutowy pisemny test wiedzy, dotyczący umiejętności rozwiązywania 10 kazusów z materialnego prawa wykroczeń.


Podczas uroczystej zbiórki, jaka miała miejsce 26 listopada 2019 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi, komendant wojewódzki nadinsp. Andrzej Łapiński osobiście pogratulował laureatom tegoż konkursu i wraz ze swym zastępcą insp. Jarosławem Rybką wręczył pamiątkowe puchary oraz nagrody finansowe. - Tak wspaniały wynik świadczy o Pani rozległej wiedzy merytorycznej, profesjonalizmie oraz rzetelnym przygotowaniu do tego przedsięwzięcia. Proszę przyjąć wyrazy uznania za wykonaną pracę i zaangażowanie - gratulował Magalenie Sakturze gen. Andrzej Łapiński. W imieniu własnym oraz kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi życzył satysfakcji z pełnienia odpwiedzialnej i trudnej służby. Gratulacje swojej podwładnej złożył również szef pabianickiej policji insp. Tomasz Szwed.


Źródło: KPP Pabianice

Zobacz także

Budynek w centrum Ksawerowa zniknął z ma…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Linia "św. Mikołaj" - bezpłatn…

Nowa siedziba Biblioteki Publicznej w Do…

Od jutra duże zmiany w ustawie "Pra…

Gmina Ksawerów: Pierwszy Mikołaj już wrę…

Skąd się biorą produkty ekologiczne? Ogó…

Uwaga! Koncert Andrzeja Wawrzyniaka odbę…

Mikołajki w Lutomiersku. Już w ten piąte…

SP Kazimierz: Barbórka w oddziale przeds…

Policja Pabianice: Międzynarodowy dzień …

Pabianiccy policjanci mają Złote Serca. …

Pijany prowadził samochód. Gdy wysiadł z…

Ałbena Grabowska gościem w Miejskiej Bib…

SP nr 1 w Konstantynowie Łódzkim: Wyciec…

Miejski Zakład Komunikacyjny w Pabianica…

„Świat nie jest idealny. Ale zawsze jest…

Choroby pasożytnicze u dzieci w wieku żł…