Pabianicka Policja ma nową funkcjonariuszkę. To 21-letnia mieszkanka miasta

Dodane przez EPA24.net

Szeregi pabianickiej policji zasiliła nowa policjantka. To 21-letnia pabianiczanka. W obecności komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi złożyła uroczyste ślubowanie wraz z nowo przyjętymi posterunkowymi z garnizonu łódzkiego.


,,Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."


Wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk pogratulował mundurowym właściwego wyboru i podkreślił, że społeczeństwo darzy ogromnym zaufaniem policjantów. – 19 listopada to bardzo ważny dzień dla łódzkiego garnizonu policji. Przed chwilą młodzi policjanci złożyli ślubowanie. Rozpoczynają służbę w policji, służbę jakże trudną, odpowiedzialną i jakże i niebezpieczną. Ale przecież to oni zapewniają nam wszystkim Polakom to, co jest najważniejsze – bezpieczeństwo. (…) Życzę Państwu przede wszystkim bezpiecznej służby, wielu sukcesów zawodowych i nieustającej satysfakcji, spełnienia służby dla Polski i Polaków. Życzę również szczęścia osobistego i pewnej harmonii i równowagi pomiędzy służbą a życiem rodzinnym. Myślę, że przy zrozumieniu i pomocy najbliższych będzie to możliwe, czego Państwu z całego serca życzę – mówił wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk. Nowo przyjętych policjantów osobiście powitał w szeregach Policji Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi generał Andrzej Łapiński, który w krótkim przemówieniu podkreślił znaczenie policji i jej rolę w społeczeństwie. Przypomniał o wiekowej historii naszej formacji, aktach bohaterstwa i poświęcenia dla Narodu Polskiego. Na zakończenie zwrócił się do rodzin nowych funkcjonariuszy prosząc o wyrozumiałość i wsparcie swoich najbliższych w tej niełatwej służbie.


Przypomnijmy, że procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury. Kolejne przyjęcia w tym roku zaplanowano jeszcze na dzień 30 grudnia.


Źródło: KPP Pabianice

Zobacz także

Budynek w centrum Ksawerowa zniknął z ma…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Linia "św. Mikołaj" - bezpłatn…

Nowa siedziba Biblioteki Publicznej w Do…

Od jutra duże zmiany w ustawie "Pra…

Gmina Ksawerów: Pierwszy Mikołaj już wrę…

Skąd się biorą produkty ekologiczne? Ogó…

Uwaga! Koncert Andrzeja Wawrzyniaka odbę…

Mikołajki w Lutomiersku. Już w ten piąte…

SP Kazimierz: Barbórka w oddziale przeds…

Policja Pabianice: Międzynarodowy dzień …

Pabianiccy policjanci mają Złote Serca. …

Pijany prowadził samochód. Gdy wysiadł z…

Ałbena Grabowska gościem w Miejskiej Bib…

SP nr 1 w Konstantynowie Łódzkim: Wyciec…

Miejski Zakład Komunikacyjny w Pabianica…

„Świat nie jest idealny. Ale zawsze jest…

Choroby pasożytnicze u dzieci w wieku żł…