Policyjny pościg za desperatem. Odjechał, grożąc, że się zabije

Dodane przez EPA24.net

Pijany 32-latek podczas próby zatrzymania uszkodził swoim autem policyjny radiowóz. Wcześniej rodzina zgłosiła jego zaginięcie. Z ich relacji wynikało, że mężczyzna zamierzał odebrać sobie życie.


25 października przed południem rodzina zgłosiła zaginięcie 32-latka. Mężczyzna w godzinach rannych wyjeżdżając z domu swoim samochodem oświadczył najbliższym, że odbierze sobie życie. Z uwagi na okoliczności wskazujące na bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia zaginionego podjęto natychmiast działania poszukiwawcze. W teren wyjechało kilkanaście radiowozów. Policjanci przeczesywali rejon przyległy do miejsca zamieszkania mężczyzny i weryfikowali wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca jego pobytu.


Na terenie leśnym w Dłutowie jeden z patroli zauważył jadącego duktem forda focusa, za kierownicą którego siedział zaginiony 32-latek. Pomimo dawanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych mężczyzna nie zatrzymał się, tylko dalej uciekał. Do pościgu za desperatem przyłączyły się będące w pobliżu kolejne radiowozy. Podczas próby zatrzymania, 32-latek uderzył swoim samochodem w przód oznakowanej kia sorento, powodując lekkie uszkodzenia. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Dłutowa miał ponad promil alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty związane z kierowaniem w stanie nietrzeźwości i nie zatrzymanie się do kontroli.


info: KPP w Pabianicach

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Finał Szlachetnej Paczki w Lut…

[ZDJĘCIA] Świąteczna atmosfera wystartow…

Budynek w centrum Ksawerowa zniknął z ma…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Linia "św. Mikołaj" - bezpłatn…

Nowa siedziba Biblioteki Publicznej w Do…

Od jutra duże zmiany w ustawie "Pra…

Gmina Ksawerów: Pierwszy Mikołaj już wrę…

Skąd się biorą produkty ekologiczne? Ogó…

Uwaga! Koncert Andrzeja Wawrzyniaka odbę…

Mikołajki w Lutomiersku. Już w ten piąte…

SP Kazimierz: Barbórka w oddziale przeds…

Policja Pabianice: Międzynarodowy dzień …

Pabianiccy policjanci mają Złote Serca. …

Pijany prowadził samochód. Gdy wysiadł z…

Ałbena Grabowska gościem w Miejskiej Bib…

SP nr 1 w Konstantynowie Łódzkim: Wyciec…

Miejski Zakład Komunikacyjny w Pabianica…