Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy. Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu

Dodane przez EPA24.net

Obywatelską postawą wykazał się pabianiczanin, który ujął pijanego kierowcę jeepa. 60-latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dziękujemy za czujność!


29 października 2019 roku przed godziną 13:00 dyżurny pabianickiej komendy otrzymał informację o pijanym kierowcy. Zgłaszający jadąc swoim autem ul. Grobelną w Pabianicach zauważył przed sobą czarnego jeepa, który co chwila hamował, gwałtowanie ruszał, jechał wężykiem od środka jezdni do prawego krawężnika. Przypuszczając, że kierowca może być pod wpływem alkoholu jechał za nim ulicami miasta, aż do ul. Waltera Jankego. Na wysokości marketu jeep nie potrafił ominąć wysepki jezdni i gwałtownie przed nią zahamował. Wtedy świadek zatrzymał swój samochód i podszedł do kierowcy, by wyciągnąć mu kluczyki ze stacyjki. Ten jednak ruszył i zaczął uciekać w osiedlowe uliczki. Świadek ruszył za nim w pogoń. Przy jednym z bloków uciekinier porzucił jeepa i wszedł do pobliskiego sklepu. Stamtąd został już wyprowadzony przez patrol policji. 60-latek trafił na komendę. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny pabianiczanin odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Finał Szlachetnej Paczki w Lut…

[ZDJĘCIA] Świąteczna atmosfera wystartow…

Budynek w centrum Ksawerowa zniknął z ma…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Linia "św. Mikołaj" - bezpłatn…

Nowa siedziba Biblioteki Publicznej w Do…

Od jutra duże zmiany w ustawie "Pra…

Gmina Ksawerów: Pierwszy Mikołaj już wrę…

Skąd się biorą produkty ekologiczne? Ogó…

Uwaga! Koncert Andrzeja Wawrzyniaka odbę…

Mikołajki w Lutomiersku. Już w ten piąte…

SP Kazimierz: Barbórka w oddziale przeds…

Policja Pabianice: Międzynarodowy dzień …

Pabianiccy policjanci mają Złote Serca. …

Pijany prowadził samochód. Gdy wysiadł z…

Ałbena Grabowska gościem w Miejskiej Bib…

SP nr 1 w Konstantynowie Łódzkim: Wyciec…

Miejski Zakład Komunikacyjny w Pabianica…