Mundurowi odwiedzili mundurowych. Uczniowie ZS nr 2 odwiedzili komendę

Dodane przez EPA24.net

Uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół nr 2 w Pabianicach gościli w murach pabianickiej komendy. Być możne to właśnie oni niebawem zwiążą swoją przyszłość z policyjnym mundurem.


Pabianiccy policjanci cyklicznie spotykają się z młodzieżą, by przybliżać im specyfikę swojej profesji. Takie spotkania mają zachęcać młodych ludzi do wstępowania w policyjne szeregi. 16 września 2019 roku w murach komendy gościła klasa mundurowa z Zespołu Szkół nr 2 w Pabianicach. Niektórzy absolwenci tej szkoły pracują już w szeregach pabianickiej komendy. Stąd też policjanci na czele z zastępcą komendanta nadkom. Mariuszem Siejką zachęcali młodzież do związania swojej przyszłości z policyjnym mundurem.


Funkcjonariusze przybliżyli specyfikę tego niebezpiecznego, aczkolwiek ciekawego i dającego wiele satysfakcji zawodu. Specjaliści z Zespołu Kadr i Szkolenia szczegółowo przedstawili etapy naboru do służby, wskazywali, jak wypełnić prawidłowo dokumenty w tym kwestionariusz osobowy, podanie o przyjęcie do służby i gdzie należy je złożyć. Omówili także jak wygląda proces postępowania kwalifikacyjnego. Młodzież obejrzała film instruktażowy dotyczący testu sprawności fizycznej, a także spot promujący zawód policjanta.


Tym, którzy są zainteresowani służbą w Policji przypominamy, że informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej dostępne są:

  • na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach w zakładce ,,praca" oraz na portalu policja.pl w zakładce „Praca w Policji". Informacji udziela również Zespół Kadr i Szkolenia tutejszej jednostki pod numerem telefonu 42 22 53 308 lub 42 22 53 365;
  • w siedzibie Sekcji Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, ul. Lutomierska 108/112, tel. 42 665-13-69, 42 665-13-65, 42 665-30-16, na stronie: www. lodzka.policja.gov.pl


Źródło: KPP Pabianice

Zobacz także

Rada Miejska w Konstantynowie Łódzkim je…

Za nami XXI Sesja Rady Gminy Ksawerów. R…

Akcja służb na ul. Kościelnej w Konstant…

Awaria w budynku Starostwa. Zalane ścian…

Niebezpiecznie w Chechle Drugim. Osobówk…

W niedzielę Marsz Pamięci "Żołnierz…

Przed nami Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklę…

Uwaga! Zmiany na liniach 41 i Z41

Pabianicka policja wzbogaciła się o dwa …

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie proje…

O KDP w Urzędzie Marszałkowskim i na ses…

Policjanci spotkali się z sołtysami. Omó…

Nie dla wariantów Kolei Dużych Prędkości…

Akcja segregacja. Zaproszenie na warszta…

Przypominamy: XVIII sesja Rady Miejskiej…

Podpisz petycję przeciw wariantom przebi…

Obywatelska postawa pabianiczanina. Ujął…

Spotkanie w sprawie przebiegu Kolei Duży…