Mundurowi odwiedzili mundurowych. Uczniowie ZS nr 2 odwiedzili komendę

Dodane przez EPA24.net

Uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół nr 2 w Pabianicach gościli w murach pabianickiej komendy. Być możne to właśnie oni niebawem zwiążą swoją przyszłość z policyjnym mundurem.


Pabianiccy policjanci cyklicznie spotykają się z młodzieżą, by przybliżać im specyfikę swojej profesji. Takie spotkania mają zachęcać młodych ludzi do wstępowania w policyjne szeregi. 16 września 2019 roku w murach komendy gościła klasa mundurowa z Zespołu Szkół nr 2 w Pabianicach. Niektórzy absolwenci tej szkoły pracują już w szeregach pabianickiej komendy. Stąd też policjanci na czele z zastępcą komendanta nadkom. Mariuszem Siejką zachęcali młodzież do związania swojej przyszłości z policyjnym mundurem.


Funkcjonariusze przybliżyli specyfikę tego niebezpiecznego, aczkolwiek ciekawego i dającego wiele satysfakcji zawodu. Specjaliści z Zespołu Kadr i Szkolenia szczegółowo przedstawili etapy naboru do służby, wskazywali, jak wypełnić prawidłowo dokumenty w tym kwestionariusz osobowy, podanie o przyjęcie do służby i gdzie należy je złożyć. Omówili także jak wygląda proces postępowania kwalifikacyjnego. Młodzież obejrzała film instruktażowy dotyczący testu sprawności fizycznej, a także spot promujący zawód policjanta.


Tym, którzy są zainteresowani służbą w Policji przypominamy, że informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej dostępne są:

  • na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach w zakładce ,,praca" oraz na portalu policja.pl w zakładce „Praca w Policji". Informacji udziela również Zespół Kadr i Szkolenia tutejszej jednostki pod numerem telefonu 42 22 53 308 lub 42 22 53 365;
  • w siedzibie Sekcji Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, ul. Lutomierska 108/112, tel. 42 665-13-69, 42 665-13-65, 42 665-30-16, na stronie: www. lodzka.policja.gov.pl


Źródło: KPP Pabianice

Zobacz także

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …

Różowy październik. Zrób mammografię i b…

Alarm pożarowy w Domu Pomocy Społecznej…

Zdrowi, bezpieczni, aktywni. ZUS w Pabia…

W Ozorkowie odbędzie się Bieg im. Agaty …

[ZDJĘCIA] Oddział neonatologiczny wzboga…

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu w Konsta…

Kolejny wypadek na wysokości Szynkielewa…

Wypadek w Szynkielewie. Osobówka uderzył…

[ZDJĘCIA] Pożar w gminie Dłutów. Spłonął…

Zaginął Maciej Masłowski. Kto go widział…

Przewrócone drzewa zablokowały wejście d…

Młoda krew ratuje życie. Podsumowano akc…

"Widma" Stanisława Moniuszki. …

Polish Weightlifting Games w najbliższą …

[ZDJĘCIA] Pożar samochodu w Hucie Dłutow…

Jak przeciwdziałać przemocy w rodzinie? …

[ZDJĘCIA] Za nami obchody stulecia Służb…