Młoda krew ratuje życie. Podsumowano akcję

27 września 2019 roku w Starostwie Powiatowym odbyło się podsumowanie XVI edycji turnieju "Młoda krew ratuje życie".


593 osoby oddały 257 litrów krwi! Najwięcej, bo 65.250 ml - krwiodawcy z ZS nr 2, drudzy z wynikiem 53.550 ml byli uczniowie ZS nr 3, a na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie (37.350 ml oddanej krwi).


Krwiodawcy z II LO oddali 36.900 ml krwi, z ZS nr 1 - 35.870 ml krwi, z I LO – 24.750 ml, a krwiodawcy z LO w Kolumnie – 17.550 ml tego bezcennego leku.


Turniej odbywał się pod honorowym patronatem Krzysztofa Habury, Starosty Pabianickiego, który dla Zespołu Szkół nr 2 za najwięcej oddanej krwi ufundował pamiątkową plakietę. Wszystkie szkoły biorące udział w turnieju otrzymały okolicznościowe dyplomy, a biorący udział w spotkaniu uczniowie drobne upominki.


W sali kominkowej wręczono także odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi. Otrzymali je: I stopnia (kobiety min. 15 litrów, mężćzyźni min. 18 litrów): Andrzej Kołtunowski, Tomasz Rybak i Karol Cygan;

II stopnia (panie min. 10 litrów, panowie min. 12 litrów): Łukasz Górecki i Tomasz Prorok;

III stopnia (panie min. 5 litrów, panowie min. 6 litrów): Małgorzata Szynk i Grzegorz Łaguniak.


Piątkowe spotkanie było także okazją do wręczenia medali 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Za wieloletnią działalność na rzecz PCK medale otrzymały Agnieszka Urlik i Monika Roszuk-Brząkała, a także: I LO, LO w Kolumnie, Zespół Szkół Centrum Szkolenia Rolniczego w Widzewie, Szkoła Podstawowa w Bychlewie, LEX-BUD Zakład Budowlany - Lucjan Młynarczyk oraz Państwowa Szkoła Muzyczna w Pabianicach.


Gorączka Złota Na spotkaniu podsumowano tegoroczną akcję „Gorączka Złota". Puchary za najwięcej zebranych „złotych monet" otrzymały: Przedszkole Miejskie nr 16, Szkoła Podstawowa w Bychlewie i Zespół Szkół Centrum Szkolenia Rolniczego w Widzewie.


W tegorocznej akcji wzięło udział pięć szkół ponadpodstawowych (ZS CSR w Widzewie, ZS 2 i 3, I LO oraz ZS ze Złoczewa). Szkoły te zebrały 145,5 kg „złotych monet". Uczniowie szkół podstawowych (nr nr 2, 3, 5 i 9 z Pabianic, z Bychlewa, Pawlikowic, Woli Zaradzyńskiej, Piątkowiska, Dłutowa, Petrykoz, Burzenina i Waszkowskie oraz SP nr 5 z Łasku) zebrali 405,02 kg monet, a przedszkolaki z PM nr 5, 12 i 16 - 100 kg. Do akcji włączyli się także dorośli mieszkańcy: Jan Gruda, Mikołaj Królikowski oraz Centrum Seniora w Pabianicach. W sumie uciułali 16,6 kg „złotych monet". W tegorocznej „Gorączce Złota" zebrano 667,12 kg monet, które posłużą ufundowaniu obiadów dla uczniów z najuboższych rodzin.

Zobacz także

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …

Różowy październik. Zrób mammografię i b…

Alarm pożarowy w Domu Pomocy Społecznej…

Zdrowi, bezpieczni, aktywni. ZUS w Pabia…

W Ozorkowie odbędzie się Bieg im. Agaty …

[ZDJĘCIA] Oddział neonatologiczny wzboga…

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu w Konsta…

Kolejny wypadek na wysokości Szynkielewa…

Wypadek w Szynkielewie. Osobówka uderzył…

[ZDJĘCIA] Pożar w gminie Dłutów. Spłonął…

Zaginął Maciej Masłowski. Kto go widział…

Przewrócone drzewa zablokowały wejście d…

Młoda krew ratuje życie. Podsumowano akc…

"Widma" Stanisława Moniuszki. …

Polish Weightlifting Games w najbliższą …

[ZDJĘCIA] Pożar samochodu w Hucie Dłutow…

Jak przeciwdziałać przemocy w rodzinie? …

[ZDJĘCIA] Za nami obchody stulecia Służb…