Krok od tragedii na przejeździe kolejowym w Chechle Pierwszym. Pociąg uderzył w samochód osobowy

Dodane przez EPA24.net

O ogromnym szczęściu może mówić 34-letni kierowca mitsubishi, w którego auto na przejeździe kolejowym w Chechle Pierwszym uderzył pociąg osobowy relacji Poznań – Łódź Kaliska. Kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń.


Do zdarzenia doszło 20 listopada 2019 roku około godz. 18:30 na przejeździe kolejowym z automatycznymi rogatkami w Chechle Pierwszym. 34-letni kierowca mitsubishi dojeżdżał do przejazdu. Wszystko wskazuje na to, że rogatka była uszkodzona. Automatyczne zapory były podniesione, a sygnalizacja świetlna nie działała. Kierowca nie zatrzymując się wjechał na przejazd. W tym momencie w jego auto uderzył nadjeżdżający od strony Łasku pociąg osobowy relacji Poznań – Łódź Kaliska. Na szczęście kierującemu nic się nie stało. Pasażerowie pociągu również nie odnieśli żadnych obrażeń. 


Przód mitsubishi został doszczętnie zniszczony, a części od auta były porozrzucane na torowisku w odległości kilkudziesięciu metrów. Kierowca osobówki i maszynista byli trzeźwi. Na miejscu pracowali policjanci, straż pożarna oraz komisja kolejowa, z udziałem której funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, uszkodzonych pojazdów oraz zabezpieczyli monitoring, który zarejestrował przebieg zdarzenia. Pracownicy kolei naprawili usterkę i rogatki zaczęły działać. Ruch pociągu został wznowiony około godz. 20:30. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia policja. Sprawę będzie też badała specjalna komisja PKP PLK.

Źródło: KPP Pabianice

Zobacz także

Budynek w centrum Ksawerowa zniknął z ma…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Linia "św. Mikołaj" - bezpłatn…

Nowa siedziba Biblioteki Publicznej w Do…

Od jutra duże zmiany w ustawie "Pra…

Gmina Ksawerów: Pierwszy Mikołaj już wrę…

Skąd się biorą produkty ekologiczne? Ogó…

Uwaga! Koncert Andrzeja Wawrzyniaka odbę…

Mikołajki w Lutomiersku. Już w ten piąte…

SP Kazimierz: Barbórka w oddziale przeds…

Policja Pabianice: Międzynarodowy dzień …

Pabianiccy policjanci mają Złote Serca. …

Pijany prowadził samochód. Gdy wysiadł z…

Ałbena Grabowska gościem w Miejskiej Bib…

SP nr 1 w Konstantynowie Łódzkim: Wyciec…

Miejski Zakład Komunikacyjny w Pabianica…

„Świat nie jest idealny. Ale zawsze jest…

Choroby pasożytnicze u dzieci w wieku żł…