Konstantynowski dzielnicowy na medal

Dodane przez EPA24.net

Sierżant sztabowy Artur Fraszka z komisariatu w Konstantynowie Łódzkim został laureatem ogólnopolskiego konkursu ,,Policjant, który mi pomógł". To ten policjant realizując założenia programu ,,Dzielnicowy bliżej nas" okazał wyjątkowe wsparcie i serce osobom potrzebującym, w tym dotkniętym przemocą.


Rozstrzygnięto 11. edycję ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł". Spośród ponad 100 zgłoszeń, które napłynęły z całej Polski, wyłoniono 5 laureatów tegorocznej edycji. W gronie wyróżnionych znalazł się jako jedyny z garnizonu łódzkiego sierżant sztabowy Artur Fraszka. To dzielnicowy z komisariatu w Konstantynowie Łódzkim. Sierżant sztabowy Artur Fraszka jest policjantem od 11 lat. Z zaangażowaniem, rzetelnością i sumiennością realizuje obowiązki dzielnicowego. Jest prawdziwym - policjantem pierwszego kontaktu. To on wsłuchuje się w problemy mieszkańców i służy pomocą niekiedy w niełatwych do rozwiązania sprawach, często tych związanych z przemocą domową. Tak było w przypadku jednej z mieszkanek Konstantynowa Łódzkiego. Dzielnicowy nie szczędząc swego czasu i wykazując się wyjątkową wrażliwością, empatią i dobrym sercem pomagał kobiecie w trudnej sytuacji życiowej. Postąpiła tak, jak jej poradził i jej życie zmieniło się diametralnie. Jak napisała w podziękowaniu skierowanym na ręce komendanta miejscowego komisariatu, to dzięki dzielnicowemu i innym policjantom z tej jednostki udało jej się osiągnąć spokój psychiczny i uwolnić spod panowania byłego męża alkoholika, sprawcy przemocy domowej.


Konstantynowianka w podziękowaniu za wyjątkowy profesjonalizm i okazane serce zgłosiła go także do konkursu. Jego postawa oraz zaangażowanie na rzecz pomocy osobom doznającym przemocy zostały docenione przez Kapitułę, składająca się z pracowników Pogotowia „Niebieska Linia" IPZ, laureatów ostatnich trzech edycji konkursu oraz przedstawiciela Komendanta Głównego Policji. Jest to kolejny przypadek szczególnego uhonorowania pabianickiego policjanta związanego z wrażliwością w służbie. Wcześniej sierżant sztabowy Marta Fałek została wyróżniona za esej ,,Służba jest dla mnie…" w ogólnopolskim konkursie literackim zorganizowanym przez KWP w Kielcach w ramach kampanii społecznej ,,Służąc niesiemy bezpieczeństwo".


Jak przyznaje sierżant sztabowy Artur Fraszka, wyróżnienie w tegorocznym konkursie jest dla niego wielkim zaskoczeniem i ogromną nagrodą. I podkreśla skromnie, że nie zrobił niczego nadzwyczajnego. Bo pabianiccy dzielnicowi są wszędzie tam, gdzie są potrzebni. Pomagają bezdomnym, uzależnionym, osobom starszym i niepełnosprawnym. Są wśród dzieci w szkołach i przedszkolach. Zawsze pełni chęci reagują, ratują i niosą pomoc potrzebującym. Konsekwencja w realizacji policyjnej misji ,,Pomagamy i Chronimy" , szkolenia i przybliżanie etosu służby, w tym wzorców policjantów II RP, partnerskie wsparcie samorządów, mieszkańców powiatu pabianickiego, Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego w Łodzi, PGE Dystrybucja S.A Oddział w Łodzi, Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. w Łodzi, Biura Historii i Tradycji Komendy Głównej Policji oraz wielu, wielu innych podmiotów – przygotowują policjantów Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach do tej zaszczytnej, ofiarnej, pełnej satysfakcji i coraz częściej docenianej służby.


Przypomnijmy, iż „Policjant, który mi pomógł" to konkurs, organizowany nieprzerwanie od 2008 roku przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia" IPZ. Jego istotą jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom doznającym przemocy w rodzinie oraz zaangażowani są w budowanie lokalnego systemu pomocowego w wymienionym obszarze.


11. edycja konkursu objęta została honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, zaś sama uroczystość wręczenia wyróżnień laureatom tej edycji została wpisana w program centralnych obchodów Święta Policji.


Źródło: KPP Pabianice

Zobacz także

Zapowiedź 16. kolejki łódzkiej Klasy Okr…

Wypadek w Petrykozach. Dwie osoby został…

W zatrzymaniu złodzieja pomogli świadkow…

Kompletnie pijany i bez uprawnień kierow…

Policyjna akcja "Nielat” w pierwszy…

Akcja przy Lutomierskiej. Dwa pojazdy ro…

Uszkodzona latarnia w Konstantynowie. Sp…

Spektakl Królowa Swingu - muzyczna opowi…

Zbliża się "Bieg na Szpilkach"…

Tragedia na drodze. Nie żyje rowerzystka

16-latek zabrał rodzicom samochód. Uciek…

Ukradł puszkę z datkami na chorego chłop…

[DUŻO ZDJĘĆ] Za nami Ogólnopolski Dzień …

Ogólnopolski Dzień Sołtysa w Łowiczu. Go…

Pabianicka policja ma nowych funkcjonari…

Okradał komórki w Pabianicach. Grozi mu …

Zatrzymano nietrzeźwego kierującego - mi…

"Kobiety - kobietom" - święto …