Komendant i wójt podpisali porozumienie. Będzie bezpieczniej w gminie Dobroń

Dodane przez EPA24.net

W Urzędzie Gminy w Dobroniu podpisano porozumienie o tzw. służbach ponadnormatywnych, w ramach którego o bezpieczeństwo mieszkańców zadba więcej patroli policyjnych. Jest to kontynuacja wieloletniej i owocnej współpracy pabianickiej policji z tamtejszym samorządem.


29 czerwca 2018 roku, Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach insp. Cezary Petrus i Wójt Gminy Dobroń Robert Jarzębak podpisali porozumienie o służbach ponadnormatywnych dla poprawy bezpieczeństwa i porządku na terenie gminy. Umowa opiewająca na kwotę 15 tys. złotych jest efektem i kontynuacją wieloletniej, partnerskiej i owocnej współpracy pabianickiej policji z tamtejszym samorządem lokalnym. Współpraca przebiega na wielu płaszczyznach. Najbardziej widoczną i efektywną jest ta ukierunkowana na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Stąd też służby ponadnormatywne będą miały charakter typowo prewencyjny. Na ulicach pojawi się dodatkowych 40 dwuosobowych patroli policyjnych.


Zadaniem funkcjonariuszy będzie przeciwdziałanie przestępczości i popełnianiu wykroczeń oraz poprawa porządku na terenie gminy. Ich celem będzie również profilaktyka społeczna przejawiająca się w spotkaniach, rozmowach, pomocy i bieżącym rozwiązywaniu problemów społeczności lokalnej. Zarówno do policji jak i władz samorządowych napływają od mieszkańców pozytywne opinie dotyczące dodatkowych patroli na terenie gminy. Oddziaływanie prewencyjne, zwłaszcza w godzinach wieczorowo-nocnych przynosiło dotychczas wyraźne, realne efekty. Zauważalny był spadek ilości zdarzeń, zwłaszcza o charakterze chuligańskim.


Służby ponadnormatywne wystawione będą m.in. w miejscach, które widnieją na mapie zagrożeń lub są wskazane przez mieszkańców. Służby te doskonale się również wpisują w założenia programu ,,Dzielnicowy bliżej nas", którego istotnym elementem jest szerokie otwarcie na problemy społeczności lokalnej i uspołecznienie działań Policji, skutkujących tworzeniem lokalnych koalicji działających na rzecz szeroko pojmowanego bezpieczeństwa.


Troska władz samorządowych gminy Dobroń w kwestiach bezpieczeństwa poprzez bezpośrednie wsparcie działań pabianickiej policji pozwala na realizację stwierdzenia, że ,,Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa".


Porozumienie o służbach ponadnormatywnych jest już kolejnym podpisanym w tym roku. Zgodnie z wcześniejszymi umowami policjanci pełnią dodatkowe służby na terenie miasta Pabianic, Konstantynowa Łódzkiego i gminy Lutomiersk.


Źródło: KPP Pabianice

Zobacz także

Zapowiedź 16. kolejki łódzkiej Klasy Okr…

Wypadek w Petrykozach. Dwie osoby został…

W zatrzymaniu złodzieja pomogli świadkow…

Kompletnie pijany i bez uprawnień kierow…

Policyjna akcja "Nielat” w pierwszy…

Akcja przy Lutomierskiej. Dwa pojazdy ro…

Uszkodzona latarnia w Konstantynowie. Sp…

Spektakl Królowa Swingu - muzyczna opowi…

Zbliża się "Bieg na Szpilkach"…

Tragedia na drodze. Nie żyje rowerzystka

16-latek zabrał rodzicom samochód. Uciek…

Ukradł puszkę z datkami na chorego chłop…

[DUŻO ZDJĘĆ] Za nami Ogólnopolski Dzień …

Ogólnopolski Dzień Sołtysa w Łowiczu. Go…

Pabianicka policja ma nowych funkcjonari…

Okradał komórki w Pabianicach. Grozi mu …

Zatrzymano nietrzeźwego kierującego - mi…

"Kobiety - kobietom" - święto …