Funkcjonariusze z Pabianic uczcili pamięć poległych i zmarłych policjantów

Dodane przez EPA24.net

W przeddzień Wszystkich Świętych policjanci odwiedzili groby funkcjonariuszy zmarłych i poległych na służbie, a także oddali hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej.


Święto Zmarłych to czas zadumy i pamięci o bliskich nam osobach. To również szczególny czas, by pamiętać o tych, którzy chroniąc bezpieczeństwo ludzi i porządek publiczny do końca wypełnili rotę ślubowania. O tragicznie poległych na służbie funkcjonariuszach pamiętało kierownictwo pabianickiej policji. Komendant powiatowy insp. Tomasz Szwed zapalił znicze na grobach aspiranta Andrzeja Werstaka, który zginął tragicznie podczas służby w marcu 2007 roku w Zakładzie Karnym w Sieradzu oraz młodszych aspirantów Marka Lechowskiego i Stanisława Malinowskiego, którzy ponieśli śmierć w służbie ginąc w wypadku samochodowym na terenie Łodzi w lipcu 1997 roku. W tym pełnym zadumy dniu obecni byli najbliżsi śp. policjantów. Funkcjonariusze odwiedzili też grób swojego kolegi z Wydziału Kryminalnego - śp. Tomasza Wielebińskiego, który zmarł nagle we wrześniu 2017 roku. Miał 36 lat.


Pabianiccy policjanci pamiętali również o ofiarach Zbrodni Katyńskiej. Przy tablicach poświęconych pamięci policjantów i oficerów Wojska Polskiego II RP zamordowanych w 1940 roku przez NKWD - podporucznika Karola Trojnarskiego, porucznika Henryka Czekaya, starszego przodownika Wincentego Statkiewicza, starszego przodownika Władysława Baczmagi, posterunkowego Kazimierza Samka, podporucznika rezerwy Mieczysława Westerskiego, podporucznika rezerwy Zenona Gałdka zapalili znicze.


W przeddzień Wszystkich Świętych, na Cmentarzu Starym w Łodzi przy ul. Ogrodowej odbyła się również uroczystość poświęcona poległym i zmarłym funkcjonariuszom oraz pracownikom Policji. Spotkanie rozpoczęło od symbolicznej minuty ciszy, po czym ksiądz ppor. Jacek Syjud, kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Łodzi odmówił modlitwę w intencji poległych i zmarłych policjantów oraz pracowników Policji. Następnie Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Andrzej Łapiński oraz Komendant Miejski Policji w Łodzi insp. Paweł Karolak złożyli kwiaty i zapalili znicze pod Pomnikiem Poległych na Wschodzie. Oddali również hołd funkcjonariuszom, którzy tragicznie zginęli podczas służby. Znicze zapłonęły na grobach dwóch policjantów – Barłtomieja Kuleszy i Wiktora Będkowskiego, którzy wspólnie z pochowanym na pabianickim cmentarzu asp. Andrzejem Werstakiem tragicznie zginęli w marcu 2007 roku w Zakładzie Karnym w Sieradzu. W eter popłynął sygnał ,,Śpij Kolego". Ta uroczysta chwila miała na celu uczczenie pamięci wszystkich policjantów i pracowników Policji, którzy odeszli na wieczną wartę.


Cześć ich pamięci!


info: KPP w Pabianicach

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Finał Szlachetnej Paczki w Lut…

[ZDJĘCIA] Świąteczna atmosfera wystartow…

Budynek w centrum Ksawerowa zniknął z ma…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Linia "św. Mikołaj" - bezpłatn…

Nowa siedziba Biblioteki Publicznej w Do…

Od jutra duże zmiany w ustawie "Pra…

Gmina Ksawerów: Pierwszy Mikołaj już wrę…

Skąd się biorą produkty ekologiczne? Ogó…

Uwaga! Koncert Andrzeja Wawrzyniaka odbę…

Mikołajki w Lutomiersku. Już w ten piąte…

SP Kazimierz: Barbórka w oddziale przeds…

Policja Pabianice: Międzynarodowy dzień …

Pabianiccy policjanci mają Złote Serca. …

Pijany prowadził samochód. Gdy wysiadł z…

Ałbena Grabowska gościem w Miejskiej Bib…

SP nr 1 w Konstantynowie Łódzkim: Wyciec…

Miejski Zakład Komunikacyjny w Pabianica…