90-te urodziny Janiny Bartoszewskiej. Wielka niespodzianka dla zasłużonej dla gminy

18 września w ksawerowskim Domu Kultury z Biblioteką wyprawiono urodzinowe spotkanie – niespodziankę dla Janiny Bartoszewskiej, która kończyła 90 lat.


Z życzeniami i kwiatami przyjechał między innymi Krzysztof Habura Starosta Pabianicki i Krzysztof Rąkowski Przewodniczący Rady Miejskiej w Pabianicach.


Na uroczystość przyszli nauczyciele, siostry zakonne, emeryci, młodzież i rodzina jubilatki. Były występy dzieci i młodzieży, nie brakowało okolicznościowych przemówień. Pojawiły się łzy ze wzruszenia i radości. Wszystkich obecnych poczęstowano przepysznym urodzinowym tortem.


Janina Bartoszewska

Wieloletni zasłużony społecznik z terenu gminy Ksawerów. Pracę społeczną Janina Bartoszewska prowadziła z wielkim zaangażowaniem w wielu dziedzinach. W latach 1976-80 reprezentowała gminę Ksawerów w Wojewódzkiej Radzie Narodowej, a w latach 1984-90 w Radzie Narodowej Miasta Łodzi. Pełniła funkcję radnej gminy Pabianice i Ksawerów w latach 1974-76, 1990-94 oraz od 1998 r.


Od 1953 r. aktywnie działała w Kole Gospodyń Wiejskich w Ksawerowie. Od 1993 r. w ramach działalności ,,Wspólnoty Polskiej" w Łodzi organizowała przyjazdy dzieci z polskich z Białorusi i Ukrainy na teren gminy Ksawerów.


W 1981 r. była współinicjatorem utworzenia Towarzystwa Rozwoju Ksawerowa. Aktywnie włączyła się w społeczne działanie na rzecz rozbudowy Szkoły Podstawowej w Ksawerowie. W 1997 r. aktywnie włączyła się w tworzenie Gminy Ksawerów. Była prezesem Klubu Inteligencji Katolickiej w parafii Ksawerów, od momentu jego utworzenia w 1992 r.


Ponadto aktywnie działała w zakresie rozwoju świadomości lustracyjnej Ksawerowa. Odnalezione dokumenty źródłowe były tematem licznych spotkań i odczytów dla młodego pokolenia. Częste kontakty z młodzieżą wzbudzały szacunek i poważanie. Bartoszewska to animator ruchu kulturalnego i wzór społecznika dla wszystkich mieszkańców gminy. W 1990 r. przyznano Janinie Bartoszewskiej medal ,,Serce Dziecku", przyznawany przez Kapitułę Dziecięcą.

Zobacz także

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …

Różowy październik. Zrób mammografię i b…

Alarm pożarowy w Domu Pomocy Społecznej…

Zdrowi, bezpieczni, aktywni. ZUS w Pabia…

W Ozorkowie odbędzie się Bieg im. Agaty …

[ZDJĘCIA] Oddział neonatologiczny wzboga…

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu w Konsta…

Kolejny wypadek na wysokości Szynkielewa…

Wypadek w Szynkielewie. Osobówka uderzył…

[ZDJĘCIA] Pożar w gminie Dłutów. Spłonął…

Zaginął Maciej Masłowski. Kto go widział…

Przewrócone drzewa zablokowały wejście d…

Młoda krew ratuje życie. Podsumowano akc…

"Widma" Stanisława Moniuszki. …

Polish Weightlifting Games w najbliższą …

[ZDJĘCIA] Pożar samochodu w Hucie Dłutow…

Jak przeciwdziałać przemocy w rodzinie? …

[ZDJĘCIA] Za nami obchody stulecia Służb…