16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć. Terapeuci i dzielnicowi wręczali mieszkańcom białe gerbery

Dodane przez EPA24.net

Do rąk pabianiczan trafiły białe gerbery będące symbolem kampanii „16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na płeć". Kwiaty wręczali terapeuci z Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej oraz dzielnicowi.


Ruszyła kampania „16 Dni Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć", która potrwa do 10 grudnia. Wtedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. - To szczególny czas, aby symbolicznie zaznaczyć związek pomiędzy przemocą ze względu na płeć a naruszaniem praw człowieka – mówi Anna Skurnica, terapeutka z Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej. W ramach pabianickich obchodów przed urzędem miejskim, okolicach zamku i centrum handlowego ,,Echo" odbył się happening, podczas którego pracownice ośrodka wraz z dzielnicowymi wręczały pabianiczanom białe gerbery przewiązane białą wstążką, będącej symbolem walki z przemocą. Każdy kwiat zawierał ,,bilecik" z przesłaniem wspierającym przeciwdziałanie przemocy oraz informację o miejscach świadczących pomoc osobom pokrzywdzonym przemocą w naszym mieście, w tym adres Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej. To tutaj można otrzymać różnego rodzaju pomoc: konsultacje terapeuty, pomoc w wychodzeniu z sytuacji przemocy, pomoc pedagoga, porady prawne i psychologiczne.


Happening został zrealizowany jako zadanie w ramach projektu "Kocham. Lubię. Szanuję." współfinansowanego w ramach Programu Osłonowego ,,Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie".


16 Dni Działań Przeciwko Przemocy ze względu na płeć to międzynarodowa kampania, którą zainicjował w roku 1991 Women's Global Leadership Institute przy Uniwersytecie Rutgersa. Od tamtego czasu kampania odbywa się pomiędzy 25 listopada (Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy wobec Kobiet), a 10 grudnia (Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka). Ten przedział symbolicznie zaznacza związek pomiędzy przemocą wobec kobiet a naruszeniem praw człowieka. Podkreśla, że przemoc wobec kobiet jest pogwałceniem praw człowieka.


Źródło: KPP Pabianice

Zobacz także

Uszkodził szyby wystawowe w sklepie, wła…

Uwaga na fałszywe SMS-y dot. zaległości …

Krok od tragedii w Lutomiersku. Paliła s…

"Sklep z facetami" w Miejskim …

Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy. Now…

Kolejna stulatka w gminie Ksawerów. Wyją…

Pożar przy ul. Łaskiej w Konstantynowie …

Trwają ferie z Biblioteką i Miejskim Ośr…

Idolek 2020: Za nami już XVIII edycja. S…

Gmina Konstantynów Łódzki: Weryfikacja z…

Pęknięte drzewo w Kazimierzu. Strażacy z…

Uwaga! Zmiana cen biletów łódzkich od 1 …

[ZDJĘCIA] Koncert Chóru „Lutnia” w Zgier…

Tragiczne odkrycie przy ul. św. Jana w P…

Awaria wodociągu w Konstantynowie Łódzki…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

[WIDEO] Zabawa, taniec i książki - ferie…

Dramatyczne zgłoszenie, szybka reakcja s…