16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć. Terapeuci i dzielnicowi wręczali mieszkańcom białe gerbery

Dodane przez EPA24.net

Do rąk pabianiczan trafiły białe gerbery będące symbolem kampanii „16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na płeć". Kwiaty wręczali terapeuci z Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej oraz dzielnicowi.


Ruszyła kampania „16 Dni Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć", która potrwa do 10 grudnia. Wtedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. - To szczególny czas, aby symbolicznie zaznaczyć związek pomiędzy przemocą ze względu na płeć a naruszaniem praw człowieka – mówi Anna Skurnica, terapeutka z Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej. W ramach pabianickich obchodów przed urzędem miejskim, okolicach zamku i centrum handlowego ,,Echo" odbył się happening, podczas którego pracownice ośrodka wraz z dzielnicowymi wręczały pabianiczanom białe gerbery przewiązane białą wstążką, będącej symbolem walki z przemocą. Każdy kwiat zawierał ,,bilecik" z przesłaniem wspierającym przeciwdziałanie przemocy oraz informację o miejscach świadczących pomoc osobom pokrzywdzonym przemocą w naszym mieście, w tym adres Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej. To tutaj można otrzymać różnego rodzaju pomoc: konsultacje terapeuty, pomoc w wychodzeniu z sytuacji przemocy, pomoc pedagoga, porady prawne i psychologiczne.


Happening został zrealizowany jako zadanie w ramach projektu "Kocham. Lubię. Szanuję." współfinansowanego w ramach Programu Osłonowego ,,Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie".


16 Dni Działań Przeciwko Przemocy ze względu na płeć to międzynarodowa kampania, którą zainicjował w roku 1991 Women's Global Leadership Institute przy Uniwersytecie Rutgersa. Od tamtego czasu kampania odbywa się pomiędzy 25 listopada (Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy wobec Kobiet), a 10 grudnia (Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka). Ten przedział symbolicznie zaznacza związek pomiędzy przemocą wobec kobiet a naruszeniem praw człowieka. Podkreśla, że przemoc wobec kobiet jest pogwałceniem praw człowieka.


Źródło: KPP Pabianice

Zobacz także

Budynek w centrum Ksawerowa zniknął z ma…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Linia "św. Mikołaj" - bezpłatn…

Nowa siedziba Biblioteki Publicznej w Do…

Od jutra duże zmiany w ustawie "Pra…

Gmina Ksawerów: Pierwszy Mikołaj już wrę…

Skąd się biorą produkty ekologiczne? Ogó…

Uwaga! Koncert Andrzeja Wawrzyniaka odbę…

Mikołajki w Lutomiersku. Już w ten piąte…

SP Kazimierz: Barbórka w oddziale przeds…

Policja Pabianice: Międzynarodowy dzień …

Pabianiccy policjanci mają Złote Serca. …

Pijany prowadził samochód. Gdy wysiadł z…

Ałbena Grabowska gościem w Miejskiej Bib…

SP nr 1 w Konstantynowie Łódzkim: Wyciec…

Miejski Zakład Komunikacyjny w Pabianica…

„Świat nie jest idealny. Ale zawsze jest…

Choroby pasożytnicze u dzieci w wieku żł…