[ZDJĘCIA] Wielki sukces ucznia z SP w Dłutowie! Maksym Ornaf zwycięzcą konkursu "Orzeł Biały - nasza duma"

Dodane przez EPA24.net

W związku z przypadającą w 2018 r. 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę Kancelaria Senatu RP, pod patronatem marszałka Stanisława Karczewskiego, zorganizowała ogólnopolski konkurs plastyczny "Orzeł Biały - nasza duma", adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. Tematem prac konkursowych było polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych.


Najważniejszym celem konkursu były zainteresowanie uczniów znaczeniem naszych symboli narodowych, a także popularyzacja wiedzy o godle, jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa. Regulamin konkursu przewidywał, że uczestnicy będą mogli przedstawić w dowolnej technice plastycznej swoją wizję polskiego orła.


Konkurs składał się z 2 etapów: okręgowego, organizowanego przez senatorów w swoich okręgach wyborczych, oraz ogólnopolskiego w Senacie. W organizację konkursu włączyło się 49 senatorów, którzy wspólnie z pracownikami swoich biur przeprowadzili okręgowy etap konkursu i wyłonili najlepsze prace spośród nadesłanych przez szkoły.

Szkołę Podstawową im. Lotników Września 1939 roku w Dłutowie w etapie okręgowym reprezentowali: Aleksandra Masłowska kl. VIa i Maksym Ornaf kl. Vb. Zwycięzcą etapu okręgowego konkursu, który zorganizował Senator RP p. Rafał Ambrozik na terenie powiatów skierniewickiego, rawskiego, opoczyńskiego i tomaszowskiego został jeden z naszych reprezentantów - Maksym Ornaf kl. Vb.


7 maja 2018 r. prace, które zwyciężyły podczas etapów okręgowych, zostały zaprezentowane w Senacie podczas uroczystego spotkania z autorami. Tego dnia ogłoszono również wyniki etapu ogólnopolskiego konkursu, wręczono nagrody, a wszyscy uczestnicy zwiedzili parlament i wzięli udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych m.in. zasadom heraldyki zorganizowanych na Zamku Królewskim w Warszawie.


Cieszymy się bardzo z sukcesu Maksyma i życzymy mu dalszych wspaniałych osiągnięć. Po zakończonej wystawie w Sejmie RP, pracę naszego zwycięscy będzie można podziwiać na szkolnym korytarzu.

Zobacz także

Przed nami druga kolejka "okręgówki…

Dachowanie osobówki na S8. Jedna osoba w…

Start "okręgówki" już jutro! D…

Napadli i okradli przechodnia na ulicy. …

Nadzwyczajny pojazd odwiedzi Pabianice

Pożar przy Skłodowskiej w Pabianicach. E…

Nadciągają tropikalne upały! Wydano spec…

Letnie kino profilaktyczne przyciągnęło …

Uczniowie lutomierskiej Szkoły Podstawow…

Pożar w Czyżeminie! Na miejscu cztery za…

Uwaga pabianiczanie! Nadciągają burze z …

[ZDJĘCIA] Pabianiccy policjanci pamiętaj…

Wypadek na S8. Tir przewrócił się na dro…