[ZDJĘCIA] Wielki sukces ucznia z SP w Dłutowie! Maksym Ornaf zwycięzcą konkursu "Orzeł Biały - nasza duma"

Dodane przez EPA24.net

W związku z przypadającą w 2018 r. 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę Kancelaria Senatu RP, pod patronatem marszałka Stanisława Karczewskiego, zorganizowała ogólnopolski konkurs plastyczny "Orzeł Biały - nasza duma", adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. Tematem prac konkursowych było polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych.


Najważniejszym celem konkursu były zainteresowanie uczniów znaczeniem naszych symboli narodowych, a także popularyzacja wiedzy o godle, jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa. Regulamin konkursu przewidywał, że uczestnicy będą mogli przedstawić w dowolnej technice plastycznej swoją wizję polskiego orła.


Konkurs składał się z 2 etapów: okręgowego, organizowanego przez senatorów w swoich okręgach wyborczych, oraz ogólnopolskiego w Senacie. W organizację konkursu włączyło się 49 senatorów, którzy wspólnie z pracownikami swoich biur przeprowadzili okręgowy etap konkursu i wyłonili najlepsze prace spośród nadesłanych przez szkoły.

Szkołę Podstawową im. Lotników Września 1939 roku w Dłutowie w etapie okręgowym reprezentowali: Aleksandra Masłowska kl. VIa i Maksym Ornaf kl. Vb. Zwycięzcą etapu okręgowego konkursu, który zorganizował Senator RP p. Rafał Ambrozik na terenie powiatów skierniewickiego, rawskiego, opoczyńskiego i tomaszowskiego został jeden z naszych reprezentantów - Maksym Ornaf kl. Vb.


7 maja 2018 r. prace, które zwyciężyły podczas etapów okręgowych, zostały zaprezentowane w Senacie podczas uroczystego spotkania z autorami. Tego dnia ogłoszono również wyniki etapu ogólnopolskiego konkursu, wręczono nagrody, a wszyscy uczestnicy zwiedzili parlament i wzięli udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych m.in. zasadom heraldyki zorganizowanych na Zamku Królewskim w Warszawie.


Cieszymy się bardzo z sukcesu Maksyma i życzymy mu dalszych wspaniałych osiągnięć. Po zakończonej wystawie w Sejmie RP, pracę naszego zwycięscy będzie można podziwiać na szkolnym korytarzu.

Zobacz także

Pożar BMW w miejscowości Barycz. W akcji…

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską…

Noworoczne spotkanie osób niewidomych i …

[ZDJĘCIA] Stan dróg w gminie Lutomiersk …

Pożar sadzy w budynku jednorodzinnym w m…

Wzniecała ogień w miejscu swojego zamies…

Wypadek w Dłutowie. Osobowy Renault zjec…

Drzewo uderzyło w osobowego Citroena na …

Dzielnicowi włączyli się w akcję "P…

Seryjny podpalacz na terenie miasta? Odn…

Szok! Groził staruszce przy Dąbrowskiego…

Krok od tragedii przy Nawrockiego! Dziel…

Spowodował wypadek i uciekł. Był komplet…

[ZDJĘCIA] Akcja CBŚP w centrum Pabianic…

[ZDJĘCIA] Tragiczny stan dróg w gminie L…

Nowi funkcjonariusze zasilili pabianicką…

Dwa pożary przy ulicy Kościuszki. Policj…

Wyczuwalny zapach gazu przy ulicy Łaskie…