Zaloguj się w naszej Społeczności
Zaloguj się
Dołączyli już do nas: EPA24 to nasz wspólny strumień informacji, w którym możesz dodać swój post, aby zobaczyli go wszyscy mieszkańcy odwiedzający nasz portal.

Dodawaj posty, zapytania, ogłoszenia i komentarze na naszej wspólnej ścianie!

Kliknij poniższy przycisk, aby błyskawicznie zalogować się za pomocą Facebooka :)

[ZDJĘCIA] Wielki sukces ucznia z SP w Dłutowie! Maksym Ornaf zwycięzcą konkursu "Orzeł Biały - nasza duma"

Dodane przez EPA24.net

W związku z przypadającą w 2018 r. 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę Kancelaria Senatu RP, pod patronatem marszałka Stanisława Karczewskiego, zorganizowała ogólnopolski konkurs plastyczny "Orzeł Biały - nasza duma", adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. Tematem prac konkursowych było polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych.


Najważniejszym celem konkursu były zainteresowanie uczniów znaczeniem naszych symboli narodowych, a także popularyzacja wiedzy o godle, jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa. Regulamin konkursu przewidywał, że uczestnicy będą mogli przedstawić w dowolnej technice plastycznej swoją wizję polskiego orła.


Konkurs składał się z 2 etapów: okręgowego, organizowanego przez senatorów w swoich okręgach wyborczych, oraz ogólnopolskiego w Senacie. W organizację konkursu włączyło się 49 senatorów, którzy wspólnie z pracownikami swoich biur przeprowadzili okręgowy etap konkursu i wyłonili najlepsze prace spośród nadesłanych przez szkoły.

Szkołę Podstawową im. Lotników Września 1939 roku w Dłutowie w etapie okręgowym reprezentowali: Aleksandra Masłowska kl. VIa i Maksym Ornaf kl. Vb. Zwycięzcą etapu okręgowego konkursu, który zorganizował Senator RP p. Rafał Ambrozik na terenie powiatów skierniewickiego, rawskiego, opoczyńskiego i tomaszowskiego został jeden z naszych reprezentantów - Maksym Ornaf kl. Vb.


7 maja 2018 r. prace, które zwyciężyły podczas etapów okręgowych, zostały zaprezentowane w Senacie podczas uroczystego spotkania z autorami. Tego dnia ogłoszono również wyniki etapu ogólnopolskiego konkursu, wręczono nagrody, a wszyscy uczestnicy zwiedzili parlament i wzięli udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych m.in. zasadom heraldyki zorganizowanych na Zamku Królewskim w Warszawie.


Cieszymy się bardzo z sukcesu Maksyma i życzymy mu dalszych wspaniałych osiągnięć. Po zakończonej wystawie w Sejmie RP, pracę naszego zwycięscy będzie można podziwiać na szkolnym korytarzu.

Zobacz także

Zbliża się święto najmłodszych! Sprawdź…

Nowe inwestycje na Lewitynie! Będzie mię…

Zaginął Adam Bekrych! Policja prosi o po…

Dzielnicowe wyciągnęły dzieci z sieci na…

Środowa kolejka w łódzkiej Klasie Okręgo…

Wyniki meczów piłkarskich drużyn z powia…

[ZDJĘCIA] Świat kwiatów i wierzb – gejsz…

Tydzień Bibliotek 2018 w konstantynowski…

Kreatywny i wzorowy dzielnicowy z Pabian…

"Stop kieszonkowcom" na targow…

[ZDJĘCIA] Kolejne medale Korony Pabianic…

Areszty dla pseudokibiców! Sprawcom napa…

Rozkład jazdy piłkarskich drużyn z powia…

Za nami XVI edycja konkursu "Bezpie…

Strażacy z wizytą w Niepublicznym Żłobku…

Alarm w Pabianicach! Agresywni pseudokib…

Trwa akcja "Jednośladem bezpiecznie…

Wyniki meczów piłkarskich drużyn z powia…