Wstąpili w szeregi pabianickiej policji. Ślubowanie już się odbyło...

Dodane przez EPA24.net

,,Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą składają przyjmowani do służby funkcjonariusze. Złożyło ją również dwóch posterunkowych, którzy wstąpili w szeregi pabianickiej policji.


Dzisiaj, 2 października na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. W gronie składających rotę ślubowania było dwóch posterunkowych, którzy wstąpili w szeregi pabianickiej policji.


,,Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."


Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński gratulował nowym policjantom i życzył sukcesów w rozpoczętej służbie. – Życzę wam wszystkiego co dobre, szczęścia policyjnego, szacunku kolegów, koleżanek, ale przede wszystkim szacunku naszych obywateli, bo to im od dzisiaj służycie – mówił insp. Andrzej Łapiński.


Dwóch z 75 nowo przyjętych policjantów dostało przydział do Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Już wkrótce 19 i 20-latek podejmą szkolenie w ramach kursu podstawowego. Po 6 miesiącach nauki i pozytywnym zakończeniu kursu powrócą do macierzystej jednostki i rozpoczną 3-letni okres adaptacji zawodowej.


Przypomnijmy, że procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.


info. KPP w Pabianicach

Zobacz także

Interwencja przy ulicy Zgoda. W mieszkan…

Uwaga kierowcy! W nocy fatalne warunki n…

Z ostatniej chwili: Pożar budynku przy u…

Niebezpieczny weekend na drogach powiatu…

Wypadek w Pabianicach. Zderzenie dwóch s…

Koszmarny wypadek pod Lutomierskiem. Sam…

​[ZDJĘCIA] Straszny wypadek w Prusinowic…

Pożar sygnalizatora świetlnego przy toro…

Samochód w rowie, pomoc starszemu mężczy…

Pożar dachu budynku w Rydzynach. W akcji…

Białe gerbery od dzielnicowych

Nie tylko bicie boli. Prawda?

Pożar auta, przyczepy kempingowej i sadz…

[ZDJĘCIA] W Centrum Dialogu odbył się wi…

Jak pomóc bezdomnym? O tym rozmawiali pr…

Wizyta konstantynowskich dzielnicowych w…