Trwa kolejna edycja turnieju "Z podwórka na Stadion". Kto najlepszy w powiecie pabianickim?

Dodane przez EPA24.net

Zespoły GKS Ksawerów, SP Ksawerów, SP 5 Konstantynów Łódzki i SP 13 Pabianice wygrały rywalizację w powiecie pabianickim i awansowały do wojewódzkiej fazy XX edycji turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku.


Już przed rozpoczęciem rywalizacji było jasne, że w kategorii U-12 dziewcząt zwycięzcą zostanie zespół SP 13 Pabianice. Na odpowiedź czekało jedynie pytanie, czy będzie to zespół A, czy B? Do walki o awans stanęły bowiem tylko dwie ekipy, obie wystawione przez Szkołę Podstawową nr 13. Lepsza okazała się ekipa A, która wygrała z drużyna B 4:0.


W rozgrywkach U-12 chłopców o awans walczyły cztery drużyny. Zwyciężył zespół SP 5 Konstantynów Łódzki, który w trzech meczach zgromadził 7 pkt. Triumfatorzy ograli SP 1 Pabianice 5:0 i SP 13 Pabianice 4:1 oraz zremisowali 2:2 z SP Dłutów. Drugą pozycję zajęła pabianicka „jedynka" (4:1 z SP 13 i 3:2 z SP Dłutów), a trzeci był Dłutów, który wyprzedził SP 13. Mecz tych drużyn zakończył się remisem 2:2.


Sześć ekip stanęło do walki w kategorii U-10 chłopców. Rywalizacja rozpoczęła się w dwóch grupach, a później odbyły się spotkania o końcowe lokaty. W finale spotkali się zwycięzcy obu grup. W tym starciu zdecydowanie lepsi okazali się chłopcy z SP Ksawerów, którzy wygrali 10:0 z SP 1 Pabianice. O trzecim miejscu decydowały rzuty karne, w których SP Dłutów pokonał 2:0 SP 5 Konstantynów Łódzki (w regulaminowym czasie gry był remis 1:1). W spotkaniu o piąte miejsce Progres Konstantynów Łódzki ograł 1:0 SP 13 Pabianice.


W najmłodszej kategorii wiekowej U-8 chłopców pierwsze miejsce zajął GKS Ksawerów, który w czterech meczach zdobył komplet punktów (8:0 z CRI B Pabianice, 2:1 z Progresem Konstantynów Łódzki, 1:0 z CRI A Pabianice, 1:0 z KAS Konstantynów Łódzki). Dziewięć oczek zgromadził Progres (6:3 z KAS, 5:3 z CRI A, 5:0 z CRI B), a sześć wywalczyła drużyna CRI A (7:0 z CRI B, 2:1 z KAS). O czwartej lokacie KAS przesądziła wygrana 7:0 z CRI B.


info: ŁZPN

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Finał Szlachetnej Paczki w Lut…

[ZDJĘCIA] Świąteczna atmosfera wystartow…

Budynek w centrum Ksawerowa zniknął z ma…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Linia "św. Mikołaj" - bezpłatn…

Nowa siedziba Biblioteki Publicznej w Do…

Od jutra duże zmiany w ustawie "Pra…

Gmina Ksawerów: Pierwszy Mikołaj już wrę…

Skąd się biorą produkty ekologiczne? Ogó…

Uwaga! Koncert Andrzeja Wawrzyniaka odbę…

Mikołajki w Lutomiersku. Już w ten piąte…

SP Kazimierz: Barbórka w oddziale przeds…

Policja Pabianice: Międzynarodowy dzień …

Pabianiccy policjanci mają Złote Serca. …

Pijany prowadził samochód. Gdy wysiadł z…

Ałbena Grabowska gościem w Miejskiej Bib…

SP nr 1 w Konstantynowie Łódzkim: Wyciec…

Miejski Zakład Komunikacyjny w Pabianica…