Tragiczny początek środy! Lublin staranował motorowerzystę, nie żyje 46-letni mężczyzna

Dodane przez EPA24.net

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło 6 czerwca 2018 roku przed godziną 6.00 na ul. Wrocławskiej w Dobroniu. Zginął 46-letni motocyklista.


- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 72-letni kierujący samochodem marki Lublin, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu ul. Wrocławską motocykliście i doprowadził do zderzenia. Podjęta reanimacja poszkodowanego motocyklisty nie powiodła się. 46-latek zmarł na skutek odniesionych obrażeń - informują pabianiccy policjanci.


Droga wojewódzka nr 482 przez pewien czas była nieprzejezdna. Na miejscu pracowali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki, którzy prowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczali wszelkie ślady mogące pomóc w ustaleniu okoliczności wypadku.


Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną" – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania" przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego.

Zobacz także

Zapowiedź 16. kolejki łódzkiej Klasy Okr…

Wypadek w Petrykozach. Dwie osoby został…

W zatrzymaniu złodzieja pomogli świadkow…

Kompletnie pijany i bez uprawnień kierow…

Policyjna akcja "Nielat” w pierwszy…

Akcja przy Lutomierskiej. Dwa pojazdy ro…

Uszkodzona latarnia w Konstantynowie. Sp…

Spektakl Królowa Swingu - muzyczna opowi…

Zbliża się "Bieg na Szpilkach"…

Tragedia na drodze. Nie żyje rowerzystka

16-latek zabrał rodzicom samochód. Uciek…

Ukradł puszkę z datkami na chorego chłop…

[DUŻO ZDJĘĆ] Za nami Ogólnopolski Dzień …

Ogólnopolski Dzień Sołtysa w Łowiczu. Go…

Pabianicka policja ma nowych funkcjonari…

Okradał komórki w Pabianicach. Grozi mu …

Zatrzymano nietrzeźwego kierującego - mi…

"Kobiety - kobietom" - święto …