Zaloguj się w naszej Społeczności
Zaloguj się

Tragiczny początek środy! Lublin staranował motorowerzystę, nie żyje 46-letni mężczyzna

Dodane przez EPA24.net

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło 6 czerwca 2018 roku przed godziną 6.00 na ul. Wrocławskiej w Dobroniu. Zginął 46-letni motocyklista.


- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 72-letni kierujący samochodem marki Lublin, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu ul. Wrocławską motocykliście i doprowadził do zderzenia. Podjęta reanimacja poszkodowanego motocyklisty nie powiodła się. 46-latek zmarł na skutek odniesionych obrażeń - informują pabianiccy policjanci.


Droga wojewódzka nr 482 przez pewien czas była nieprzejezdna. Na miejscu pracowali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki, którzy prowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczali wszelkie ślady mogące pomóc w ustaleniu okoliczności wypadku.


Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną" – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania" przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego.

Zobacz także

Strażacy walczą ze skutkami wczorajszego…

Zaproszenie na bezpłatne badania mammogr…

Rusza punkt kontroli autokarów

Przedszkolaki pełne energii. Podsumowani…

Zawodnicy z pięciu krajów rywalizowali w…

Uwaga mieszkańcy powiatu! Nadciągają bur…

Wyniki meczów piłkarskich drużyn z powia…

Zasłabnięcie kobiety w mieszkaniu? Straż…

[ZDJĘCIA] Festiwal Folkloru Dobroń 2018

Lista punktów nieodpłatnej pomocy prawne…

[ZDJĘCIA] Za nami Święto Gminy Dobroń

Piknik Europejski w Pabianicach

Wspólnie na rzecz środowiska

Ruchome stanowisko dowodzenia w akcji. W…

Szkoła Liderów Miast jest dla Ciebie. Re…

Służby ratunkowe przy Ludowej. Strażacy …

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego …

Dwa pożary na początek tygodnia. Płonęło…