Tragiczny początek środy! Lublin staranował motorowerzystę, nie żyje 46-letni mężczyzna

Dodane przez EPA24.net

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło 6 czerwca 2018 roku przed godziną 6.00 na ul. Wrocławskiej w Dobroniu. Zginął 46-letni motocyklista.


- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 72-letni kierujący samochodem marki Lublin, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu ul. Wrocławską motocykliście i doprowadził do zderzenia. Podjęta reanimacja poszkodowanego motocyklisty nie powiodła się. 46-latek zmarł na skutek odniesionych obrażeń - informują pabianiccy policjanci.


Droga wojewódzka nr 482 przez pewien czas była nieprzejezdna. Na miejscu pracowali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki, którzy prowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczali wszelkie ślady mogące pomóc w ustaleniu okoliczności wypadku.


Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną" – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania" przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego.

Zobacz także

Zapowiedź 7. kolejki łódzkiej Klasy Okrę…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Strzały, wybuchy, tłucz…

Sukcesywnie okradał swojego pracodawcę…

Dzień bez samochodu. Zaproszenie na pikn…

[ZDJĘCIA] Katyń... ocalić od zapomnienia…

XV edycja turnieju „Młoda Krew Ratuje Ży…

[ZDJĘCIA] Policja Pabianice: Misie pośpi…

Podsumowanie 6. kolejki łódzkiej Klasy O…

Zapowiedź 6. kolejki łódzkiej Klasy Okrę…

Bezduszny wandal w rękach policji

Złodziejski duet w potrzasku!

Dramatyczna walka z czasem. Antoś potrze…

Podsumowanie 5. kolejki łódzkiej Klasy O…

[ZDJĘCIA] Proboszcz podziękował policjan…