Słuchacze Uniwersytetu III Wieku uroczyście zakończyli rok akademicki

Dodane przez EPA24.net

​Słuchacze Uniwersytetu III Wieku uroczyście zakończyli rok akademicki. Obchodzili również 15-lecie istnienia swojej uczelni. Wśród zaproszonych gości był I zastępca komendanta powiatowego policji nadkom. Mariusz Siejka.


Wczoraj, 6 czerwca Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pabianicach uroczyście zakończył rok akademicki. Prezes Ewa Wadowska-Filarska podsumowała jego osiągnięcia i wydarzenia, które odbyły się w całym roku oraz tradycyjnie już wręczyła tytuły „Zasłużony dla UTW w Pabianicach" i „Honorowy Słuchacz UTW w Pabianicach". Uniwersytet obchodził również swój jubileusz. 15 lat temu powołał tą uczelnię do życia prof. Jan Berner. - Gdyby nie jego upór, determinacja i niezwykła wiara w to, że w Pabianicach taka uczelnia jest potrzebna, pewnie tego uniwersytetu nie byłoby do dziś – mówił tak o założycielu prezydent Grzegorz Mackiewicz.


Ten piękny jubileusz był znakomitą okazją do życzeń, podziękowań i gratulacji od zaproszonych gości, między innymi od władz miasta i powiatu, jak również przedstawicieli wielu instytucji, z którymi uniwersytet współpracuje. – W imieniu zarządu powiatu pabianickiego, składam najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania dla tych wszystkich z Państwa, którzy na przestrzeni kolejnych 15 lat budowali dobre imię tej organizacji. Proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, dalszych sukcesów, poszukiwania i realizacji własnych pasji, a wykładowcom inspirujących tematów do kolejnych wykładów – mówił wicestarosta pabianicki Robert Jakubowski. Życzył również seniorom wspaniałych wakacji i bezpiecznych powrotów na kolejny rok akademicki. Na zakończenie odbył się przepiękny koncert w wykonaniu znanej aktorki teatralnej, filmowej i wokalistki Olgi Bończyk.


źródło: KPP w Pabianicach

Zobacz także

Zapowiedź 7. kolejki łódzkiej Klasy Okrę…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Strzały, wybuchy, tłucz…

Sukcesywnie okradał swojego pracodawcę…

Dzień bez samochodu. Zaproszenie na pikn…

[ZDJĘCIA] Katyń... ocalić od zapomnienia…

XV edycja turnieju „Młoda Krew Ratuje Ży…

[ZDJĘCIA] Policja Pabianice: Misie pośpi…

Podsumowanie 6. kolejki łódzkiej Klasy O…

Zapowiedź 6. kolejki łódzkiej Klasy Okrę…

Bezduszny wandal w rękach policji

Złodziejski duet w potrzasku!

Dramatyczna walka z czasem. Antoś potrze…

Podsumowanie 5. kolejki łódzkiej Klasy O…

[ZDJĘCIA] Proboszcz podziękował policjan…