Słuchacze Uniwersytetu III Wieku uroczyście zakończyli rok akademicki

Dodane przez EPA24.net

​Słuchacze Uniwersytetu III Wieku uroczyście zakończyli rok akademicki. Obchodzili również 15-lecie istnienia swojej uczelni. Wśród zaproszonych gości był I zastępca komendanta powiatowego policji nadkom. Mariusz Siejka.


Wczoraj, 6 czerwca Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pabianicach uroczyście zakończył rok akademicki. Prezes Ewa Wadowska-Filarska podsumowała jego osiągnięcia i wydarzenia, które odbyły się w całym roku oraz tradycyjnie już wręczyła tytuły „Zasłużony dla UTW w Pabianicach" i „Honorowy Słuchacz UTW w Pabianicach". Uniwersytet obchodził również swój jubileusz. 15 lat temu powołał tą uczelnię do życia prof. Jan Berner. - Gdyby nie jego upór, determinacja i niezwykła wiara w to, że w Pabianicach taka uczelnia jest potrzebna, pewnie tego uniwersytetu nie byłoby do dziś – mówił tak o założycielu prezydent Grzegorz Mackiewicz.


Ten piękny jubileusz był znakomitą okazją do życzeń, podziękowań i gratulacji od zaproszonych gości, między innymi od władz miasta i powiatu, jak również przedstawicieli wielu instytucji, z którymi uniwersytet współpracuje. – W imieniu zarządu powiatu pabianickiego, składam najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania dla tych wszystkich z Państwa, którzy na przestrzeni kolejnych 15 lat budowali dobre imię tej organizacji. Proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, dalszych sukcesów, poszukiwania i realizacji własnych pasji, a wykładowcom inspirujących tematów do kolejnych wykładów – mówił wicestarosta pabianicki Robert Jakubowski. Życzył również seniorom wspaniałych wakacji i bezpiecznych powrotów na kolejny rok akademicki. Na zakończenie odbył się przepiękny koncert w wykonaniu znanej aktorki teatralnej, filmowej i wokalistki Olgi Bończyk.


źródło: KPP w Pabianicach

Zobacz także

Interwencja przy ulicy Zgoda. W mieszkan…

Uwaga kierowcy! W nocy fatalne warunki n…

Z ostatniej chwili: Pożar budynku przy u…

Niebezpieczny weekend na drogach powiatu…

Wypadek w Pabianicach. Zderzenie dwóch s…

Koszmarny wypadek pod Lutomierskiem. Sam…

​[ZDJĘCIA] Straszny wypadek w Prusinowic…

Pożar sygnalizatora świetlnego przy toro…

Samochód w rowie, pomoc starszemu mężczy…

Pożar dachu budynku w Rydzynach. W akcji…

Białe gerbery od dzielnicowych

Nie tylko bicie boli. Prawda?

Pożar auta, przyczepy kempingowej i sadz…

[ZDJĘCIA] W Centrum Dialogu odbył się wi…

Jak pomóc bezdomnym? O tym rozmawiali pr…

Wizyta konstantynowskich dzielnicowych w…