Różowy październik. Zrób mammografię i bądź spokojna

Dodane przez EPA24.net

Prezydent Miasta Pabianic oraz Prezes Pabianickiego Centrum Medycznego zapraszają wszystkie pabianiczanki na badania mammograficzne


Październik ma różowy kolor. Już od 1985 roku uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. W tym szczególnym okresie podejmowane są tematy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów piersi. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet na świecie (25%) i najczęstszą przyczyną zgonu (14%), a chore na raka piersi stanowią 36% kobiet żyjących z nowotworami. Szacuje się, że co roku raka piersi rozpoznaje się u blisko 1,7 miliona kobiet, a ponad 500 tysięcy umiera z tego powodu. U kobiet występuje najczęściej po menopauzie. Ryzyko zachorowania wzrasta po 50 roku życia. Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet nadal umiera z powodu tego nowotworu, jest zbyt późne wykrycie choroby, wtedy gdy jest ona już w zaawansowanym stadium. Decydujące znaczenie w kontekście profilaktyki i zapobiegania rozwojowi zaawansowanego nowotworu piersi ma więc jego diagnostyka i wczesne wykrycie (wtórna profilaktyka) oparta na regularnie przeprowadzanych badaniach mammograficznych.


25 października br. w godz. 9:00-17:00 na parkingu Pabianickiego Centrum Medycznego przy ul. Jana Pawła II 68, kobiety w wieku 50-69 lat (co dwa lata) mogą skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych.


W związku z ogólnopolskim Programem Profilaktyki Raka Piersi realizowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia, mieszkanki Pabianic i okolic w wieku 50-69 lat mogą skorzystać z bezpłatnej mammografii wykonywanej metodą cyfrową. Panie zainteresowane wykonaniem badania, a nieobjęte Programem Profilaktyki Raka Piersi mogą wykonać mammografię odpłatnie w bardzo atrakcyjnej cenie- 60 zł za badanie.


Warto pamiętać, że badania mammograficzne u kobiet powyżej 50 roku życia powinny być wykonywane profilaktycznie raz na dwa lata, a jeżeli pacjentka znajduje się w grupie zwiększonego ryzyka, wtedy badanie zaleca się wykonywać co roku. Mammografia jest najlepszą metodą umożliwiającą wczesne rozpoznanie zmian patologicznych (w tym także raka) w utkaniu piersi, a dla kobiet po menopauzie jej czułość jest najwyższa.


Rejestracja pań zainteresowanych skorzystaniem z badań odbywa się pod numerami telefonów 42 254 64 10; 517 544 004 oraz w rejestracji Przychodni POZ PCM przy ul. Jana Pawła II 68, tel. 42 215 47 41. Godzina badania ustalana jest indywidualnie z pacjentkami podczas rejestracji.


Dla każdej pacjentki, która wykona badanie tego dnia przewidziany jest prezent. Panie będą miały również możliwość wzięcia udziału w losowaniu zestawu kosmetyków o wartości 200 zł.


Serdecznie zapraszamy wszystkie panie w imieniu Pana Prezydenta Grzegorza Mackiewicza i Pana prezesa Pabianickiego Centrum Medycznego Janusza Kazimierczaka.


Pabianickie Centrum Medyczne

Zobacz także

Pożar przy ul. Kilińskiego w Lutomiersku…

"Przeminęło z Foggiem" w lutom…

Konstantynów: Rozbite auta na Zgierskiej…

Ksawerów: Bezdomny ukradł rower sprzed s…

GDKzB Ksawerów: Koncert piosenek Czesław…

Zasłużony dla Powiatu Pabianickiego. Zb…

Zbadaj się i zyskaj spokój. Bezpłatna ma…

On wynosił, ona sprzedawała. Zatrzymano …

Uwaga kierowcy! Od dzisiaj zmiany w prze…

Chodnik przy ul. Nawrockiego został prze…

[ZDJĘCIA] Bohaterska akcja strażaków w K…

Zbliżają się Targi Alibi. To największe …

Konferencja Inaugurująca Program „Zdrowe…

Decyzje administracyjne i kierownicze w …

Czołowe zderzenie samochodów w Konstanty…

Kobieta krzyczała, że źle się czuje i ni…

Chodnik w Pawlikowicach wybudowany. Zako…

Coraz bliżej Poddębickiej Ligi Halowej. …