Realizacja programu "In Vitro" w Pabianicach

Wczoraj, 10 maja na konferencji prasowej z udziałem Krzysztofa Habury, Starosty Pabianickiego, Marka Gryglewskiego, radnego powiatowego, Małgorzaty Moskwy-Wodnickiej i Adama Wieczorka, radnych miasta Łódź, w sprawie PROGRAMU POLITYKI ZDROWOTNEJ, dofinansowania do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców powiatu pabianickiego przedstawiono szczegóły tego przedsięwzięcia.


27 kwietnia Zarząd Powiatu Pabianickiego podpisał z urzędem miasta Łodzi umowę na korzystanie z licencji Programu leczenia niepłodności drogą zapłodnienia pozaustrojowego. Dzięki porozumieniu z Łodzią, możemy skorzystać bezpłatnie z tego programu.


W budżecie powiatu została zarezerwowana na realizację programu "IN VITRO" kwota wysokości 150.000 zł. Propozycję sfinansowania programu przez powiat, złożył we wrześniu ubiegłego roku Marek Gryglewski radny powiatowy.


Wielkość populacji wymagającej leczenia metodami IVF/ICSI oszacowano na około 70 par z czego około 50 chciałoby być leczone metodami ART. Możliwość skorzystania z programu będą miały osoby posiadające miejsce zamieszkania w powiecie pabianickim.


Koszt jednego zabiegu wynosi 15.000 zł, co oznacza, że z programu będzie mogło skorzystać 10 par. Realnym terminem realizacji programu jest 2019 rok. O przystąpieniu do programu będzie decydować kolejność zgłoszeń i kwalifikacja medyczna.


Zmodyfikowany program musi zaakceptować jego twórca prof. Sławomir Wołczyński z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, następnie musi przejść weryfikację w Agencji Oceny Technologii Medycznej i Taryfikacji. Ddopiero po jej akceptacji, zostanie on przedstawiony radnym powiatowym. Po uzyskaniu zgody Rady Powiatu Pabianickiego na wdrożenie, zostanie ogłoszony konkurs realizatora programu.

Zobacz także

Zapowiedź 10. kolejki łódzkiej Klasy Okr…

[WIDEO] PLK modernizują trasę Łódź Kalis…

Bezpieczniej w Konstantynowie Łódzkim

Odzyskano skradzione motorowery. Sprawca…

"Pluszowi ratownicy" dla dziec…

Saperzy interweniowali w Pabianicach. W …

Tragiczny wypadek w Pabianicach. Małżeńs…

Kolejne wypadki w powiecie pabianickim. …

Uwięziony jeleń, pożar osobówki i pomoc …

Podsumowanie 9. kolejki łódzkiej Klasy O…

Zapowiedź 9. kolejki łódzkiej Klasy Okrę…

Wypadek w Dobroniu. W akcji trzy zastępy…

Kompletnie pijany 61-latek prowadził aut…

Wstąpili w szeregi pabianickiej policji…

Lekcja dla młodzieży z historią w tle - …

Wypadek w Pabianicach. Trzy osobówki roz…