Przemysław Kita jasną postacią Widzewa Łódź. Pabianiczanin strzelił kolejną bramkę

Dodane przez EPA24.net

Przemysław Kita - 25-letni pabianiczanin, występujący obecnie w zespole Widzewa Łódź. Do zespołu obecnie prowadzonego przez Marcina Kaczmarka, napastnik trafił po zakończeniu poprzedniego  sezonu II ligi. Wcześniej występował w Olimpii Grudziądz, której udało się awansować poziom wyżej.


Przemysław Kita zdecydowanie wyrasta na gwiazdę łódzkiego klubu. W ostatnim sprawdzianie przed rozpoczęciem nowego sezonu strzelił cztery bramki, co prawda niżej notowanemu rywalowi - IV-ligowej Warcie Sieradz.


Nieco ponad tydzień temu, kiedy to ruszyła II liga, w inauguracyjnym dla Widzewa meczu, napastnik strzelił gola na miarę zwycięstwa, mało tego - był blisko zdobycia wspaniałej bramki z przewrotki - czyste uderzenie, jednak futbolówka trafiła w słupek. Jak sam twierdził, gdyby piłka wpadła do siatki, byłoby to najpiękniejsze trafienie w jego karierze.

W minioną sobotę Widzew nie miał już tyle szczęścia. Chwilę przed przerwą Bytovia, z którą mierzyli się łodzianie, strzeliła tzw. bramkę "do szatni". Bohater RTS z pierwszego meczu - Kita, już w drugiej połowie zdołał doprowadzić do remisu. Niestety, tym razem nie udało się zdobyć trzech punktów, bowiem gospodarze dołożyli jeszcze jedno trafienie i ostatecznie zwyciężyli 2:1.


"Fajnie, że bramka padła, ale nie dała ona nawet jednego punktu. Nikt nie lubi porażek, mamy w sobie dużo złości, ale w poniedziałek zaczynamy nowy tydzień treningów i w następnym meczu chcemy się zrehabilitować" - mówił po końcowym gwizdku.


Siła napadu w Widzewie jest mocno obsadzona, poza Kitą w kadrze znajduje się także Rafał Wolsztyński i... Marcin Robak. Kolejny mecz łodzianie rozegrają już w piątek, tym razem przed własną publicznością, a ich przeciwnikiem będzie zespół Błękitnych Stargard.

Zobacz także

Komendant Komisariatu Policji w Konstant…

Gmina Lutomiersk: Wójt spotkał się z pos…

Bezdomny 19-latek wybił szybę w oknie bu…

Za nami KEEZA Akademia Cup. Sprawdź klas…

Uszkodził szyby wystawowe w sklepie, wła…

Uwaga na fałszywe SMS-y dot. zaległości …

Krok od tragedii w Lutomiersku. Paliła s…

"Sklep z facetami" w Miejskim …

Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy. Now…

Kolejna stulatka w gminie Ksawerów. Wyją…

Pożar przy ul. Łaskiej w Konstantynowie …

Trwają ferie z Biblioteką i Miejskim Ośr…

Idolek 2020: Za nami już XVIII edycja. S…

Gmina Konstantynów Łódzki: Weryfikacja z…

Pęknięte drzewo w Kazimierzu. Strażacy z…

Uwaga! Zmiana cen biletów łódzkich od 1 …

[ZDJĘCIA] Koncert Chóru „Lutnia” w Zgier…

Tragiczne odkrycie przy ul. św. Jana w P…