Przemysław Kita jasną postacią Widzewa Łódź. Pabianiczanin strzelił kolejną bramkę

Dodane przez EPA24.net

Przemysław Kita - 25-letni pabianiczanin, występujący obecnie w zespole Widzewa Łódź. Do zespołu obecnie prowadzonego przez Marcina Kaczmarka, napastnik trafił po zakończeniu poprzedniego  sezonu II ligi. Wcześniej występował w Olimpii Grudziądz, której udało się awansować poziom wyżej.


Przemysław Kita zdecydowanie wyrasta na gwiazdę łódzkiego klubu. W ostatnim sprawdzianie przed rozpoczęciem nowego sezonu strzelił cztery bramki, co prawda niżej notowanemu rywalowi - IV-ligowej Warcie Sieradz.


Nieco ponad tydzień temu, kiedy to ruszyła II liga, w inauguracyjnym dla Widzewa meczu, napastnik strzelił gola na miarę zwycięstwa, mało tego - był blisko zdobycia wspaniałej bramki z przewrotki - czyste uderzenie, jednak futbolówka trafiła w słupek. Jak sam twierdził, gdyby piłka wpadła do siatki, byłoby to najpiękniejsze trafienie w jego karierze.

W minioną sobotę Widzew nie miał już tyle szczęścia. Chwilę przed przerwą Bytovia, z którą mierzyli się łodzianie, strzeliła tzw. bramkę "do szatni". Bohater RTS z pierwszego meczu - Kita, już w drugiej połowie zdołał doprowadzić do remisu. Niestety, tym razem nie udało się zdobyć trzech punktów, bowiem gospodarze dołożyli jeszcze jedno trafienie i ostatecznie zwyciężyli 2:1.


"Fajnie, że bramka padła, ale nie dała ona nawet jednego punktu. Nikt nie lubi porażek, mamy w sobie dużo złości, ale w poniedziałek zaczynamy nowy tydzień treningów i w następnym meczu chcemy się zrehabilitować" - mówił po końcowym gwizdku.


Siła napadu w Widzewie jest mocno obsadzona, poza Kitą w kadrze znajduje się także Rafał Wolsztyński i... Marcin Robak. Kolejny mecz łodzianie rozegrają już w piątek, tym razem przed własną publicznością, a ich przeciwnikiem będzie zespół Błękitnych Stargard.

Zobacz także

Przed nami druga edycja Pikniku Piłkarsk…

Maciej Humerski trenerem bramkarzy w KS …

Droga ekspresowa S14 - podpisano umowę n…

Mieszkanka Lutomierska walczy o tytuł Mi…

Zaginął Mariusz Tomaszewski. Kto go widz…

Wypadek i pożar. Trzy rozbite samochody …

[ZDJĘCIA] KS Progres: Za nami pierwszy d…

Tragiczne odkrycie przy ul. Roweckiego w…

Uwaga pabianiczanie! Nadciągają burze z …

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

Policja Pabianice: Letnie kino profilakt…

Zaginęły dwie szesnastolatki! Policja pr…

Pierwszy dzień otwarty KS Progres Konsta…

Gmina Lutomiersk: Zbliżają się dożynki w…

Zasnął za kierownicą, samochód uderzył w…

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek na S8. Samochód…

Przemysław Kita strzelił kolejną bramkę…

Pożar w Ślądkowicach. Cztery zastępy str…