[ZDJĘCIA] Policyjna Akademia Bezpieczeństwa po raz 13!

Dodane przez EPA24.net

Dzisiaj, w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. św. Jana w Pabianicach odbyła się 13. edycja Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. Trzynaście drużyn drugoklasistów z naszego powiatu walczyło o wejście do wojewódzkiego finału. Ich zmagania uświetniały występy taneczne przedszkolaków z pabianickiej ,,jedenastki" oraz ,,Strefy Ruchu".


Zadaniem drugoklasistów w ramach Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie było rozwiązanie testu i pokonanie toru przeszkód. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego. Drużyny do końca walczyły fair-play, kibicując jednocześnie pozostałym zawodnikom. Z zaciętej rywalizacji zwycięsko wyszła drużyna ze Szkoły Podstawowej z Pawlikowic. Zawodnicy zagrzewani przez kibiców hasłem Do boju Pawlikowice marsz! Zwycięstwo czeka nas! zajęli pierwsze miejsce. Uczniowie ci będą reprezentować powiat pabianicki w finale wojewódzkim, który odbędzie się w dniu 16 listopada br. w Łodzi. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Pabianic, natomiast trzecie miejsce przypadło zawodnikom ze Szkoły Podstawowej z Mogilna Dużego. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe wręczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach nadkom. Mariusz Siejka oraz w imieniu starosty pabianickiego Pani Ilona Podsiadło.


Zasady kibicowania fair play, hasła, transparenty, oraz identyfikujący wygląd drużyn zostały również docenione przez jury. Komisja sędziowska pod przewodnictwem Pani Moniki Didoch z Nowego Życia Pabianic wyłoniła zwycięzcę. Zostali nimi kibice ze Szkoły Podstawowej z Piątkowiska.


Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Trzymamy już kciuki za drużynę z Pawlikowic i życzymy im zwycięstwa w wojewódzkim finale Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa.


info: KPP w Pabianicach

Zobacz także

Wypadek na terenie miasta. Zderzyły się …

[WIDEO] Oszuści atakują toksycznymi perf…

Interwencja przy ulicy Zgoda. W mieszkan…

Uwaga kierowcy! W nocy fatalne warunki n…

Z ostatniej chwili: Pożar budynku przy u…

Niebezpieczny weekend na drogach powiatu…

Wypadek w Pabianicach. Zderzenie dwóch s…

Koszmarny wypadek pod Lutomierskiem. Sam…

​[ZDJĘCIA] Straszny wypadek w Prusinowic…

Pożar sygnalizatora świetlnego przy toro…

Samochód w rowie, pomoc starszemu mężczy…

Pożar dachu budynku w Rydzynach. W akcji…

Białe gerbery od dzielnicowych

Nie tylko bicie boli. Prawda?

Pożar auta, przyczepy kempingowej i sadz…