Policja Pabianice: Międzynarodowy dzień wolontariusza. Dziękujemy, że jesteście z nami

Dodane przez EPA24.net

Wolontariusze obchodzili swoje święto. Podczas uroczystej gali, jaka odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach komendant powiatowy policji insp. Tomasz Szwed złożył wszystkim wolontariuszom podziękowania i słowa uznania za zaangażowanie, wysiłek i bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi.


Uroczysta gala podsumowująca 14 obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza przebiegała pod hasłem ,,Randkuj z tolerancją". Przeświecało jej motto: Każdy z nas jest inna, a jednak wszyscy jesteśmy tacy sami. Jak na galę przystało było mnóstwo podziękowań, ciepłych słów i łez wzruszenia. Życzenia dla wolontariuszy popłynęły od władz miasta i powiatu oraz zaproszonych gości. 


Podziękowania i słowa uznania złożył wszystkim wolontariuszom szef pabianickiej policji insp. Tomasz Szwed. – W imieniu policjantów pragnę serdecznie podziękować każdemu z Was za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Życzę, aby wasza służba zawsze przynosiła Wam mnóstwo satysfakcji i aby każdy dobry uczynek i każde dobre słowo wracało do Was dając siłę do dalszej pracy – życzył insp. Tomasz Szwed. 


Na ręce koordynatora grupy wolontarystycznej ,,Agrafka" Agnieszki Jaksy wręczył wraz z funkcjonariuszami zajmującymi się problematyką nieletnich drobny upominek i pluszową żyrafę, będącej symbolem porozumienia bez przemocy i mającej odniesienie do osób o ogromnym sercu, spoglądających na świat z szerszej perspektywy. Metoda ,, żyrafy i szakala" Marshall Rosenberg była wykorzystywana podczas realizowanego wspólnie przez pabianicką policję i wolontariuszy programu profilaktycznego ,,Randka z tolerancją" ukierunkowanego na zwiększenie tolerancji dzieci i młodzieży wobec innych osób, między innymi z niepełnosprawnością, cudzoziemców, społeczności żydowskiej, seniorów, osób uzależnionych i bezdomnych. To między innymi te osoby swoimi artystycznymi występami uświetniły tegoroczną 14. galę wolontariatu. Podczas uroczystości nagrodzono także najbardziej aktywnych wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu.


Źródło: KPP Pabianice

Zobacz także

Wypadek na trasie Lutomiersk - Aleksandr…

Niebezpiecznie na Placu Wolności w Konst…

Komendant Komisariatu Policji w Konstant…

Gmina Lutomiersk: Wójt spotkał się z pos…

Bezdomny 19-latek wybił szybę w oknie bu…

Za nami KEEZA Akademia Cup. Sprawdź klas…

Uszkodził szyby wystawowe w sklepie, wła…

Uwaga na fałszywe SMS-y dot. zaległości …

Krok od tragedii w Lutomiersku. Paliła s…

"Sklep z facetami" w Miejskim …

Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy. Now…

Kolejna stulatka w gminie Ksawerów. Wyją…

Pożar przy ul. Łaskiej w Konstantynowie …

Trwają ferie z Biblioteką i Miejskim Ośr…

Idolek 2020: Za nami już XVIII edycja. S…

Gmina Konstantynów Łódzki: Weryfikacja z…

Pęknięte drzewo w Kazimierzu. Strażacy z…

Uwaga! Zmiana cen biletów łódzkich od 1 …