Pijany motorowerzysta w rękach policji - ujęty dzięki reakcji świadków. Miał ponad 2 promile!

Dodane przez EPA24.net

Dwaj ratownicy z pabianickiego Ochotniczego Sztabu Ratownictwa ujęli w Hucie Dłutowskiej pijanego motorowerzystę. Kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło 12 maja 2018 roku po godzinie 13:00 w Hucie Dłutowskiej. Dwaj ratownicy z pabianickiego Ochotniczego Sztabu Ratownictwa pełnili w tym dniu dyżur na terenie powiatu pabianickiego. Jadąc karetką przez Hutę Dłutowską w kierunku Bełchatowa zauważyli przed sobą motorowerzystę. Tor jazdy wskazywał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Postanowili go zatrzymać.


W trakcie rozmowy ratownicy wyczuli od mężczyzny alkohol. 68-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego miał bełkotliwą mowę i problemy z utrzymaniem równowagi. Świadkowie o całej sytuacji powiadomili policję. Badanie alkomatem wykazało, że motorowerzysta miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

źródło: KPP w Pabianicach

Zobacz także

Zapowiedź 10. kolejki łódzkiej Klasy Okr…

[WIDEO] PLK modernizują trasę Łódź Kalis…

Bezpieczniej w Konstantynowie Łódzkim

Odzyskano skradzione motorowery. Sprawca…

"Pluszowi ratownicy" dla dziec…

Saperzy interweniowali w Pabianicach. W …

Tragiczny wypadek w Pabianicach. Małżeńs…

Kolejne wypadki w powiecie pabianickim. …

Uwięziony jeleń, pożar osobówki i pomoc …

Podsumowanie 9. kolejki łódzkiej Klasy O…

Zapowiedź 9. kolejki łódzkiej Klasy Okrę…

Wypadek w Dobroniu. W akcji trzy zastępy…

Kompletnie pijany 61-latek prowadził aut…

Wstąpili w szeregi pabianickiej policji…

Lekcja dla młodzieży z historią w tle - …

Wypadek w Pabianicach. Trzy osobówki roz…