Pijany motorowerzysta w rękach policji - ujęty dzięki reakcji świadków. Miał ponad 2 promile!

Dodane przez EPA24.net

Dwaj ratownicy z pabianickiego Ochotniczego Sztabu Ratownictwa ujęli w Hucie Dłutowskiej pijanego motorowerzystę. Kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło 12 maja 2018 roku po godzinie 13:00 w Hucie Dłutowskiej. Dwaj ratownicy z pabianickiego Ochotniczego Sztabu Ratownictwa pełnili w tym dniu dyżur na terenie powiatu pabianickiego. Jadąc karetką przez Hutę Dłutowską w kierunku Bełchatowa zauważyli przed sobą motorowerzystę. Tor jazdy wskazywał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Postanowili go zatrzymać.


W trakcie rozmowy ratownicy wyczuli od mężczyzny alkohol. 68-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego miał bełkotliwą mowę i problemy z utrzymaniem równowagi. Świadkowie o całej sytuacji powiadomili policję. Badanie alkomatem wykazało, że motorowerzysta miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

źródło: KPP w Pabianicach

Zobacz także

Przed nami druga kolejka "okręgówki…

Dachowanie osobówki na S8. Jedna osoba w…

Start "okręgówki" już jutro! D…

Napadli i okradli przechodnia na ulicy. …

Nadzwyczajny pojazd odwiedzi Pabianice

Pożar przy Skłodowskiej w Pabianicach. E…

Nadciągają tropikalne upały! Wydano spec…

Letnie kino profilaktyczne przyciągnęło …

Uczniowie lutomierskiej Szkoły Podstawow…

Pożar w Czyżeminie! Na miejscu cztery za…

Uwaga pabianiczanie! Nadciągają burze z …

[ZDJĘCIA] Pabianiccy policjanci pamiętaj…

Wypadek na S8. Tir przewrócił się na dro…