Zaloguj się w naszej Społeczności
Zaloguj się
Dołączyli już do nas: EPA24 to nasz wspólny strumień informacji, w którym możesz dodać swój post, aby zobaczyli go wszyscy mieszkańcy odwiedzający nasz portal.

Dodawaj posty, zapytania, ogłoszenia i komentarze na naszej wspólnej ścianie!

Kliknij poniższy przycisk, aby błyskawicznie zalogować się za pomocą Facebooka :)

Nie daj szans złodziejowi! Zabezpiecz swój rower przed kradzieżą

Dodane przez EPA24.net

Często przy zgłoszeniu kradzieży wiele osób tłumaczy policjantom, że zostawiło rower tylko na chwilę, przed sklepem, urzędem czy własnym blokiem lub klatce schodowej. Powiedzenie „okazja czyni złodzieja" w tym wypadku bardzo się potwierdza. Przekonała się o tym pabianiczanka, której skradziono pozostawiony na klatce schodowej niezabezpieczony rower.


W każdym przypadku pozostawienia roweru, zwłaszcza nowego lub droższego, właściciel musi mieć świadomość, że nie wszyscy ludzie są uczciwi, a złodziej wykorzysta każde ułatwienie. Przekonała się o tym pabianiczanka, której 10 maja 2018 roku w godzinach popołudniowych skradziono pozostawiony na klatce schodowej rower. ,,Górala" wartego kilkaset złotych użytkował jej syn. 12-latek po powrocie ze szkoły wniósł rower na I piętro bloku przy ul. Grota Roweckiego i pozostawił niezabezpieczony przed drzwiami mieszkania. Okazja uczyniła złodzieja.


Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą? Przede wszystkim należy pamiętać, aby zostawiając rower np. przed sklepem, przypiąć go do stojaka lub trwałego elementu budynku solidnym łańcuchem zamykanym na zamek. Przekładamy go przez ramę roweru i tylne koło. Nie należy przekładać tylko przez przednie koło, gdyż można je łatwo odkręcić. W domu powinno się też przechowywać dokumenty zakupu roweru, a także mieć zanotowaną jego nazwę, kolor i numery identyfikacyjne. Można zrobić zdjęcie roweru. Dane te będą przydatne, jeśli nasz jednoślad padnie łupem złodzieja. Dobrym zabezpieczeniem roweru na wypadek kradzieży jest jego oznakowanie. Można to zrobić bezpłatnie w siedzibie Straży Miejskiej w Pabianicach przy ul. Narutowicza 33.


Warto pamiętać, aby wziąć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód zakupu lub kartę gwarancyjną roweru, który ma być oznakowany. Strażnicy za pomocą specjalnych narzędzi na ramie wygrawerują numer, a jego właściciel otrzyma zaświadczenie o oznakowaniu. Takie działania dają możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów.

Zobacz także

Zbliża się święto najmłodszych! Sprawdź…

Nowe inwestycje na Lewitynie! Będzie mię…

Zaginął Adam Bekrych! Policja prosi o po…

Dzielnicowe wyciągnęły dzieci z sieci na…

Środowa kolejka w łódzkiej Klasie Okręgo…

Wyniki meczów piłkarskich drużyn z powia…

[ZDJĘCIA] Świat kwiatów i wierzb – gejsz…

Tydzień Bibliotek 2018 w konstantynowski…

Kreatywny i wzorowy dzielnicowy z Pabian…

"Stop kieszonkowcom" na targow…

[ZDJĘCIA] Kolejne medale Korony Pabianic…

Areszty dla pseudokibiców! Sprawcom napa…

Rozkład jazdy piłkarskich drużyn z powia…

Za nami XVI edycja konkursu "Bezpie…

Strażacy z wizytą w Niepublicznym Żłobku…

Alarm w Pabianicach! Agresywni pseudokib…

Trwa akcja "Jednośladem bezpiecznie…

Wyniki meczów piłkarskich drużyn z powia…