Nakręceni bezpieczeństwem. Za nami festyny z udziałem policjantów

Dodane przez EPA24.net

Za nami Dni Pabianic, Ksawerowa i Lutomierska. W czasie rodzinnych festynów wielu maluchów chciało być …policjantem.


W miniony weekend, 9 i 10 czerwca odbyły się uroczyste obchody Dni Ksawerowa, Lutomierska i Pabianic. Uczestniczyło w nich kierownictwo pabianickiej policji, w tym komendant powiatowy insp. Cezary Petrus, komendant konstantynowskiego komisariatu podkom. Tomasz Wójcicki, a także kierownik ksawerowskiego posterunku nadkom. Piotr Adamczyk.


Wśród licznych atrakcji przygotowanych dla mieszkańców nie zabrakło policyjnego akcentu. Mundurowi opowiadali dzieciom o swojej pracy i prezentowali sprzęt będący na wyposażeniu policji. Wielu z nich siadało za kierownicą radiowozu, motocykla, włączało sygnały, ubierało elementy policyjnego munduru, by poczuć się jak prawdziwy policjant. Bardzo chętnie pozdrawiały przez megafon swoich rodziców, rówieśników i uczestników festynu. Starsi woleli natomiast sprawdzić, jak wygląda przedział przeznaczony do przewożenia osób zatrzymanych czy przymierzyć kajdanki.


Festyny były także doskonałą okazją do połączenia zabawy z edukacją. Policjanci nakręcali pozytywnie całe rodziny bezpieczeństwem. Stróże prawa przypominali zasady bezpieczeństwa na drodze, podczas letniego wypoczynku i nad wodą. Na najmłodszych czekały też konkursy i niespodzianki. Dzieci z radością kolorowały prace związane z policyjną tematyką. W nagrodę otrzymywały elementy odblaskowe, baloniki i inne drobne upominki.


Rodzinne pikniki były również doskonałą okazją do promowania zawodu policjanta. Mundurowi zapraszali też pełnoletnich mieszkańców naszego miasta i powiatu do tegorocznego Letniego Kina Profilaktycznego.


Źródło: KPP w Pabianicach

Zobacz także

Zapowiedź 7. kolejki łódzkiej Klasy Okrę…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Strzały, wybuchy, tłucz…

Sukcesywnie okradał swojego pracodawcę…

Dzień bez samochodu. Zaproszenie na pikn…

[ZDJĘCIA] Katyń... ocalić od zapomnienia…

XV edycja turnieju „Młoda Krew Ratuje Ży…

[ZDJĘCIA] Policja Pabianice: Misie pośpi…

Podsumowanie 6. kolejki łódzkiej Klasy O…

Zapowiedź 6. kolejki łódzkiej Klasy Okrę…

Bezduszny wandal w rękach policji

Złodziejski duet w potrzasku!

Dramatyczna walka z czasem. Antoś potrze…

Podsumowanie 5. kolejki łódzkiej Klasy O…

[ZDJĘCIA] Proboszcz podziękował policjan…