Nakręceni bezpieczeństwem. Za nami festyny z udziałem policjantów

Dodane przez EPA24.net

Za nami Dni Pabianic, Ksawerowa i Lutomierska. W czasie rodzinnych festynów wielu maluchów chciało być …policjantem.


W miniony weekend, 9 i 10 czerwca odbyły się uroczyste obchody Dni Ksawerowa, Lutomierska i Pabianic. Uczestniczyło w nich kierownictwo pabianickiej policji, w tym komendant powiatowy insp. Cezary Petrus, komendant konstantynowskiego komisariatu podkom. Tomasz Wójcicki, a także kierownik ksawerowskiego posterunku nadkom. Piotr Adamczyk.


Wśród licznych atrakcji przygotowanych dla mieszkańców nie zabrakło policyjnego akcentu. Mundurowi opowiadali dzieciom o swojej pracy i prezentowali sprzęt będący na wyposażeniu policji. Wielu z nich siadało za kierownicą radiowozu, motocykla, włączało sygnały, ubierało elementy policyjnego munduru, by poczuć się jak prawdziwy policjant. Bardzo chętnie pozdrawiały przez megafon swoich rodziców, rówieśników i uczestników festynu. Starsi woleli natomiast sprawdzić, jak wygląda przedział przeznaczony do przewożenia osób zatrzymanych czy przymierzyć kajdanki.


Festyny były także doskonałą okazją do połączenia zabawy z edukacją. Policjanci nakręcali pozytywnie całe rodziny bezpieczeństwem. Stróże prawa przypominali zasady bezpieczeństwa na drodze, podczas letniego wypoczynku i nad wodą. Na najmłodszych czekały też konkursy i niespodzianki. Dzieci z radością kolorowały prace związane z policyjną tematyką. W nagrodę otrzymywały elementy odblaskowe, baloniki i inne drobne upominki.


Rodzinne pikniki były również doskonałą okazją do promowania zawodu policjanta. Mundurowi zapraszali też pełnoletnich mieszkańców naszego miasta i powiatu do tegorocznego Letniego Kina Profilaktycznego.


Źródło: KPP w Pabianicach

Zobacz także

Interwencja przy ulicy Zgoda. W mieszkan…

Uwaga kierowcy! W nocy fatalne warunki n…

Z ostatniej chwili: Pożar budynku przy u…

Niebezpieczny weekend na drogach powiatu…

Wypadek w Pabianicach. Zderzenie dwóch s…

Koszmarny wypadek pod Lutomierskiem. Sam…

​[ZDJĘCIA] Straszny wypadek w Prusinowic…

Pożar sygnalizatora świetlnego przy toro…

Samochód w rowie, pomoc starszemu mężczy…

Pożar dachu budynku w Rydzynach. W akcji…

Białe gerbery od dzielnicowych

Nie tylko bicie boli. Prawda?

Pożar auta, przyczepy kempingowej i sadz…

[ZDJĘCIA] W Centrum Dialogu odbył się wi…

Jak pomóc bezdomnym? O tym rozmawiali pr…

Wizyta konstantynowskich dzielnicowych w…