[ZDJĘCIA] Jak spędzić bezpiecznie wakacje? Spotkania policjantów z dziećmi

Dodane przez EPA24.net

Jak postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami i były bezpieczne? O tym z uczniami podstawówek w Mogilnie Dużym i Dłutowie rozmawiali dzielnicowi.


Okres wakacyjny to szczególny czas dla dzieci i młodzieży. Niektórzy spotykają się z przyjaciółmi, inni wybierają się na rodzinne wyjazdy lub spędzają czas w miejscu zamieszkania. Jednak wszyscy muszą pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Jak postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami i były bezpieczne? O tym z uczniami podstawówek w Mogilnie Dużym i Dłutowie rozmawiali dzielnicowi. Jak zgodnie wszyscy twierdzili, wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa. Dzielnicowi przypomnieli między innymi uczniom zasady wypoczynku nad wodą.


- Pamiętajcie, że najbezpieczniejsza kąpiel to ta w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych, będących pod nadzorem ratowników, czy funkcjonariuszy Policji Wodnej – mówili. Wspólnie z dziećmi przypomnieli także przepisy ruchu drogowego, zasady bezpieczeństwa na drodze oraz bezpiecznego korzystania z internetu. Mundurowi zachęcali także do wzięcia udziału w konkursie filmowym „Filmowy przeWODNIK". Edukacja połączona była z zabawą i słodkim poczęstunkiem, ufundowanym przez wójtów gminy Dłutów i Dobroń.

Zobacz także

Interwencja przy ulicy Zgoda. W mieszkan…

Uwaga kierowcy! W nocy fatalne warunki n…

Z ostatniej chwili: Pożar budynku przy u…

Niebezpieczny weekend na drogach powiatu…

Wypadek w Pabianicach. Zderzenie dwóch s…

Koszmarny wypadek pod Lutomierskiem. Sam…

​[ZDJĘCIA] Straszny wypadek w Prusinowic…

Pożar sygnalizatora świetlnego przy toro…

Samochód w rowie, pomoc starszemu mężczy…

Pożar dachu budynku w Rydzynach. W akcji…

Białe gerbery od dzielnicowych

Nie tylko bicie boli. Prawda?

Pożar auta, przyczepy kempingowej i sadz…

[ZDJĘCIA] W Centrum Dialogu odbył się wi…

Jak pomóc bezdomnym? O tym rozmawiali pr…

Wizyta konstantynowskich dzielnicowych w…