[ZDJĘCIA] Jak spędzić bezpiecznie wakacje? Spotkania policjantów z dziećmi

Dodane przez EPA24.net

Jak postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami i były bezpieczne? O tym z uczniami podstawówek w Mogilnie Dużym i Dłutowie rozmawiali dzielnicowi.


Okres wakacyjny to szczególny czas dla dzieci i młodzieży. Niektórzy spotykają się z przyjaciółmi, inni wybierają się na rodzinne wyjazdy lub spędzają czas w miejscu zamieszkania. Jednak wszyscy muszą pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Jak postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami i były bezpieczne? O tym z uczniami podstawówek w Mogilnie Dużym i Dłutowie rozmawiali dzielnicowi. Jak zgodnie wszyscy twierdzili, wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa. Dzielnicowi przypomnieli między innymi uczniom zasady wypoczynku nad wodą.


- Pamiętajcie, że najbezpieczniejsza kąpiel to ta w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych, będących pod nadzorem ratowników, czy funkcjonariuszy Policji Wodnej – mówili. Wspólnie z dziećmi przypomnieli także przepisy ruchu drogowego, zasady bezpieczeństwa na drodze oraz bezpiecznego korzystania z internetu. Mundurowi zachęcali także do wzięcia udziału w konkursie filmowym „Filmowy przeWODNIK". Edukacja połączona była z zabawą i słodkim poczęstunkiem, ufundowanym przez wójtów gminy Dłutów i Dobroń.

Zobacz także

Zapowiedź 16. kolejki łódzkiej Klasy Okr…

Wypadek w Petrykozach. Dwie osoby został…

W zatrzymaniu złodzieja pomogli świadkow…

Kompletnie pijany i bez uprawnień kierow…

Policyjna akcja "Nielat” w pierwszy…

Akcja przy Lutomierskiej. Dwa pojazdy ro…

Uszkodzona latarnia w Konstantynowie. Sp…

Spektakl Królowa Swingu - muzyczna opowi…

Zbliża się "Bieg na Szpilkach"…

Tragedia na drodze. Nie żyje rowerzystka

16-latek zabrał rodzicom samochód. Uciek…

Ukradł puszkę z datkami na chorego chłop…

[DUŻO ZDJĘĆ] Za nami Ogólnopolski Dzień …

Ogólnopolski Dzień Sołtysa w Łowiczu. Go…

Pabianicka policja ma nowych funkcjonari…

Okradał komórki w Pabianicach. Grozi mu …

Zatrzymano nietrzeźwego kierującego - mi…

"Kobiety - kobietom" - święto …