[ZDJĘCIA] Jak spędzić bezpiecznie wakacje? Spotkania policjantów z dziećmi

Dodane przez EPA24.net

Jak postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami i były bezpieczne? O tym z uczniami podstawówek w Mogilnie Dużym i Dłutowie rozmawiali dzielnicowi.


Okres wakacyjny to szczególny czas dla dzieci i młodzieży. Niektórzy spotykają się z przyjaciółmi, inni wybierają się na rodzinne wyjazdy lub spędzają czas w miejscu zamieszkania. Jednak wszyscy muszą pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Jak postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami i były bezpieczne? O tym z uczniami podstawówek w Mogilnie Dużym i Dłutowie rozmawiali dzielnicowi. Jak zgodnie wszyscy twierdzili, wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa. Dzielnicowi przypomnieli między innymi uczniom zasady wypoczynku nad wodą.


- Pamiętajcie, że najbezpieczniejsza kąpiel to ta w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych, będących pod nadzorem ratowników, czy funkcjonariuszy Policji Wodnej – mówili. Wspólnie z dziećmi przypomnieli także przepisy ruchu drogowego, zasady bezpieczeństwa na drodze oraz bezpiecznego korzystania z internetu. Mundurowi zachęcali także do wzięcia udziału w konkursie filmowym „Filmowy przeWODNIK". Edukacja połączona była z zabawą i słodkim poczęstunkiem, ufundowanym przez wójtów gminy Dłutów i Dobroń.

Zobacz także

Zapowiedź 7. kolejki łódzkiej Klasy Okrę…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Strzały, wybuchy, tłucz…

Sukcesywnie okradał swojego pracodawcę…

Dzień bez samochodu. Zaproszenie na pikn…

[ZDJĘCIA] Katyń... ocalić od zapomnienia…

XV edycja turnieju „Młoda Krew Ratuje Ży…

[ZDJĘCIA] Policja Pabianice: Misie pośpi…

Podsumowanie 6. kolejki łódzkiej Klasy O…

Zapowiedź 6. kolejki łódzkiej Klasy Okrę…

Bezduszny wandal w rękach policji

Złodziejski duet w potrzasku!

Dramatyczna walka z czasem. Antoś potrze…

Podsumowanie 5. kolejki łódzkiej Klasy O…

[ZDJĘCIA] Proboszcz podziękował policjan…