Zaloguj się w naszej Społeczności
Zaloguj się

[ZDJĘCIA] Jak spędzić bezpiecznie wakacje? Spotkania policjantów z dziećmi

Dodane przez EPA24.net

Jak postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami i były bezpieczne? O tym z uczniami podstawówek w Mogilnie Dużym i Dłutowie rozmawiali dzielnicowi.


Okres wakacyjny to szczególny czas dla dzieci i młodzieży. Niektórzy spotykają się z przyjaciółmi, inni wybierają się na rodzinne wyjazdy lub spędzają czas w miejscu zamieszkania. Jednak wszyscy muszą pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Jak postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami i były bezpieczne? O tym z uczniami podstawówek w Mogilnie Dużym i Dłutowie rozmawiali dzielnicowi. Jak zgodnie wszyscy twierdzili, wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa. Dzielnicowi przypomnieli między innymi uczniom zasady wypoczynku nad wodą.


- Pamiętajcie, że najbezpieczniejsza kąpiel to ta w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych, będących pod nadzorem ratowników, czy funkcjonariuszy Policji Wodnej – mówili. Wspólnie z dziećmi przypomnieli także przepisy ruchu drogowego, zasady bezpieczeństwa na drodze oraz bezpiecznego korzystania z internetu. Mundurowi zachęcali także do wzięcia udziału w konkursie filmowym „Filmowy przeWODNIK". Edukacja połączona była z zabawą i słodkim poczęstunkiem, ufundowanym przez wójtów gminy Dłutów i Dobroń.

Zobacz także

Strażacy walczą ze skutkami wczorajszego…

Zaproszenie na bezpłatne badania mammogr…

Rusza punkt kontroli autokarów

Przedszkolaki pełne energii. Podsumowani…

Zawodnicy z pięciu krajów rywalizowali w…

Uwaga mieszkańcy powiatu! Nadciągają bur…

Wyniki meczów piłkarskich drużyn z powia…

Zasłabnięcie kobiety w mieszkaniu? Straż…

[ZDJĘCIA] Festiwal Folkloru Dobroń 2018

Lista punktów nieodpłatnej pomocy prawne…

[ZDJĘCIA] Za nami Święto Gminy Dobroń

Piknik Europejski w Pabianicach

Wspólnie na rzecz środowiska

Ruchome stanowisko dowodzenia w akcji. W…

Szkoła Liderów Miast jest dla Ciebie. Re…

Służby ratunkowe przy Ludowej. Strażacy …

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego …

Dwa pożary na początek tygodnia. Płonęło…