Zaloguj się w naszej Społeczności
Zaloguj się
Dołączyli już do nas: EPA24 to nasz wspólny strumień informacji, w którym możesz dodać swój post, aby zobaczyli go wszyscy mieszkańcy odwiedzający nasz portal.

Dodawaj posty, zapytania, ogłoszenia i komentarze na naszej wspólnej ścianie!

Kliknij poniższy przycisk, aby błyskawicznie zalogować się za pomocą Facebooka :)

Dwóch pijanych kierowców w rękach policji - złapani dzięki reakcji świadków. Grożą im wysokie kary

Dodane przez EPA24.net

Do policyjnego aresztu trafiła 54-latka, która pijana próbowała odjechać fiatem seicento z parkingu jednego z pabianickich marketów. Kobieta miała 2 promile alkoholu w organizmie. W sąsiedniej celi trzeźwiał również 58-latek, który spowodował kolizję drogową i uciekł z miejsca zdarzenia. Po wytrzeźwieniu oboje usłyszą zarzuty.


8 maja 2018 roku około godz. 18.00 dziwnie zachowującą się kobietę spostrzegli klienci sklepu Intermarche przy ul. Myśliwskiej w Pabianicach. Dwaj świadkowie zauważyli, jak kobieta spacerująca po parkingu z psem próbowała początkowo nieudolnie otworzyć kluczykiem drzwi od strony pasażera w fiacie seicento. Na chwilę usiadła na fotelu pasażera, po czym zaczęła ponownie spacerować z psem po parkingu. Chwiała się, miała problemy z utrzymaniem równowagi. Wszystko wskazywało na to, że kobieta może być pod wpływem alkoholu. Kobieta wróciła do samochodu, usiadła za kierownicą i gwałtowanie ruszyła z parkingu. Jeden ze świadków podbiegł do jej samochodu i przez otwarte okno wyciągnął ze stacyjki kluczyki, udaremniając tym samym dalszą jazdę. Drugi z mężczyzn o całej sytuacji powiadomił policję.


O pomoc poproszeni zostali również strażacy, którzy kończyli działania gaśnicze na łąkach za sklepem. Strażacy pilnowali kobiety do przyjazdu policjantów. W tym czasie 55-latka zachowywała się agresywnie wobec świadków, ubliżała im. Jak się okazało po badaniu alkomatem, kobieta miała 2 promile alkoholu w organizmie. Swoją agresję skierowała również na interweniujących policjantów. W dalszym ciągu była agresywna, nie wykonywała wydawanych poleceń. Trafiła do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchana. Na miejsce wezwani zostali też strażnicy miejscy, by zająć się psem zatrzymanej. Kundelek trafił do pabianickiego schroniska. Kobieta będzie mogła go odebrać po opuszczeniu jednostki policji.


Tego samego dnia do sąsiedniej celi trafił również pijany kierowca, który spowodował kolizję drogową i uciekł z miejsca zdarzenia. 58-latek jadąc renault ul. Zieloną w Pabianicach uderzył w dwa zaparkowane pojazdy. Dzięki pomocy świadków policjanci szybko ustalili winowajcę. Okazało się, że sprawca po zderzeniu pojechał do miejsca zamieszkania. Pod domem miał problemy z parkowaniem, bo przodem auta wbił się w słup trakcji tramwajowej. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej. Straci również prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców. Od stycznia do kwietnia tego roku policjanci ujawnili 75 kierujących pod wpływem alkoholu. Pijani kierowcy na terenie powiatu pabianickiego spowodowali 13 kolizji drogowych.


Policjanci apelują o zachowanie rozsądku i trzeźwego umysłu. Pamiętajmy, że nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu wpływa na nasze reakcje psychofizyczne.


źródło: KPP w Pabianicach

Zobacz także

Zbliża się święto najmłodszych! Sprawdź…

Nowe inwestycje na Lewitynie! Będzie mię…

Zaginął Adam Bekrych! Policja prosi o po…

Dzielnicowe wyciągnęły dzieci z sieci na…

Środowa kolejka w łódzkiej Klasie Okręgo…

Wyniki meczów piłkarskich drużyn z powia…

[ZDJĘCIA] Świat kwiatów i wierzb – gejsz…

Tydzień Bibliotek 2018 w konstantynowski…

Kreatywny i wzorowy dzielnicowy z Pabian…

"Stop kieszonkowcom" na targow…

[ZDJĘCIA] Kolejne medale Korony Pabianic…

Areszty dla pseudokibiców! Sprawcom napa…

Rozkład jazdy piłkarskich drużyn z powia…

Za nami XVI edycja konkursu "Bezpie…

Strażacy z wizytą w Niepublicznym Żłobku…

Alarm w Pabianicach! Agresywni pseudokib…

Trwa akcja "Jednośladem bezpiecznie…

Wyniki meczów piłkarskich drużyn z powia…