Bezpieczniej w Konstantynowie Łódzkim

Dodane przez EPA24.net

W Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim podpisano kolejne w tym roku porozumienie o tzw. służbach ponadnormatywnych, w ramach którego o bezpieczeństwo mieszkańców zadba więcej patroli policyjnych.


10 października 2018 roku, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach nadkom. Mariusz Siejka oraz burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz podpisali kolejne w tym roku porozumienie o służbach ponadnormatywnych dla poprawy bezpieczeństwa i porządku na terenie miasta. Jest to kontynuacja wieloletniej i owocnej współpracy pabianickiej policji z tamtejszym samorządem. – Służby ponadnormatywne to znakomity sposób uzupełniania się współpracy pomiędzy policją a samorządami – mówił Henryk Brzyszcz. Wyrazem docenienia służby policji, w tym również dobrej współpracy z samorządami na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego jest uznanie w oczach społeczeństwa. Jak podkreślał zastępca komendanta, według ostatnich badań CBOS aż 74% Polaków ocenia dobrze działalność Policji. Zaraz za nią są samorządy. - Stąd też to porozumienie i nasza owocna współpraca na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców ogromnie cieszy – mówił nadkom. Mariusz Siejka. Podczas uroczystego podpisania dokumentu obecni byli policjanci oraz komendant konstantynowskiego komisariatu podkom. Tomasz Wójcicki.


Umowa opiewająca na kwotę 7.200 złotych będzie obowiązywała już od najbliższego weekendu. Na ulicach Konstantynowa Łódzkiego pojawi się dodatkowych 20 dwuosobowych patroli policyjnych. Zadaniem funkcjonariuszy będzie przeciwdziałanie przestępczości i popełnianiu wykroczeń oraz poprawa porządku na terenie miasta. Ich celem będzie również profilaktyka społeczna przejawiająca się w spotkaniach, rozmowach, pomocy i bieżącym rozwiązywaniu problemów społeczności lokalnej. Służby ponadnormatywne wystawione będą również m.in. w miejscach, które widnieją na mapie zagrożeń lub są wskazane przez mieszkańców. Służby te doskonale się również wpisują w założenia programu ,,Dzielnicowy bliżej nas", którego istotnym elementem jest szerokie otwarcie na problemy społeczności lokalnej i uspołecznienie działań Policji, skutkujących tworzeniem lokalnych koalicji działających na rzecz szeroko pojmowanego bezpieczeństwa.


Porozumienie o służbach ponadnormatywnych jest już kolejnym podpisanym w tym roku. Wcześniejsza umowa opiewająca na kwotę 15.120 złotych dała możliwość zrealizowania w przeciągu ostatnich kilku miesięcy dodatkowych 42 patroli dwuosobowych, które pojawiły się na konstantynowskich ulicach w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Troska władz samorządowych w kwestiach bezpieczeństwa poprzez bezpośrednie wsparcie działań pabianickiej policji pozwala na realizację stwierdzenia, że ,,Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa".


info: KPP w Pabianicach

Zobacz także

Bejda Paweł podsumował kampanię wyborczą…

Ukradli rower i alkohol, wpadli w ręce p…

Wypił wódkę, piwo, wino i pojechał skute…

Policjanci rozbili kontrabandę. "Le…

Akcja przy ulicy Kościuszki w Lutomiersk…

[ZDJĘCIA] Wypadek w Jerwonicach. Motocyk…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…

Witold Stępień - Marszałek Województwa Ł…

Wypadek przy Zgierskiej - 23-letni Macie…

Ukradł rower sprzed sklepu, sprzedał go …

Regaty o Puchar Starosty Pabianickiego z…