Ałbena Grabowska gościem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim

Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim w ramach projektu WIELKI ŚWIAT W MAŁEJ BIBLIOTECE – CIEKAWI GOŚCIE, PASJONUJĄCE WYDARZENIA W KONSTANTYNOWSKIEJ BIBLIOTECE, finansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego 2019, zaprosiła do naszego miasta Ałbenę Grabowską. 


Znana pisarka opowiedziała o swoich bułgarskich korzeniach, o babce i prababce – silnych kobietach, które ją ukształtowały i stanowią inspirację przy kreowaniu powieściowych bohaterek. Doświadczenia, wynikające z wykonywanego przez Panią Ałbenę zawodu lekarza neurologa, również wpływają na twórczość pisarki, podnosząc niewątpliwie wiarygodność opisywanych historii. Spektrum narzędzi twórczych, doświadczeń, zainteresowań i inspiracji, którymi dysponuje autorka jest rozległe. Stąd, przyznaje, taka różnorodność form i treści. Pisanie, które wyrosło z potrzeby opowiedzenia o Bułgarii („Tam, gdzie urodził się Orfeusz") i miało być epizodem, przerodziło się w przygodę życia i otworzyło przed Panią Ałbeną zupełnie nowe możliwości. Pozwala jej łączyć pracę, pasję oraz to, co najważniejsze, czyli bycie matką trójki dzieci – z myślą o nich powstają też utwory dla młodego czytelnika. 


Podczas spotkania poznaliśmy też „smaczki" z planu filmowego „Stulecia Winnych". Już wiemy, że w kolejnej części ekranizacji pojawi się nie tylko autorka, ale i jej synowie, Franio i Julek. Pani Ałbena okazała się ciepłą, miłą i serdeczną rozmówczynią, która na zakończenie chętnie dawała autografy licznie zgromadzonym konstantynowianom.

Zobacz także

Wypadek na trasie Lutomiersk - Aleksandr…

Niebezpiecznie na Placu Wolności w Konst…

Komendant Komisariatu Policji w Konstant…

Gmina Lutomiersk: Wójt spotkał się z pos…

Bezdomny 19-latek wybił szybę w oknie bu…

Za nami KEEZA Akademia Cup. Sprawdź klas…

Uszkodził szyby wystawowe w sklepie, wła…

Uwaga na fałszywe SMS-y dot. zaległości …

Krok od tragedii w Lutomiersku. Paliła s…

"Sklep z facetami" w Miejskim …

Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy. Now…

Kolejna stulatka w gminie Ksawerów. Wyją…

Pożar przy ul. Łaskiej w Konstantynowie …

Trwają ferie z Biblioteką i Miejskim Ośr…

Idolek 2020: Za nami już XVIII edycja. S…

Gmina Konstantynów Łódzki: Weryfikacja z…

Pęknięte drzewo w Kazimierzu. Strażacy z…

Uwaga! Zmiana cen biletów łódzkich od 1 …